DrakX - en to mn translation catalogue (721 entries)

en: 		 user name: %s
    		 on path: %s
mn: 		 Хэрэглэгчийн нэр: %s
    		 зам: %s

en: 		Erase=%s
mn: 		Арилгах=%s

en: 
    - Burn to CD
mn: 
    - CD рүү шарах

en: 
    - Options:
mn: 
    - Сонголтууд:

en: 
    - Save to Tape on device: %s
mn: 
    - Төхөөрөмж дээрх хальс руу хадгалах: %s

en: 
    Also printers configured with the PPD files provided by their manufacturers or with native CUPS drivers cannot be transferred.
mn: 
    Мөн үйлдвэрээс нь эсвэл эх CUPS драйвертай хамт ирсэн PPD файлуудтай тохируулагдсан хэвлэгчүүд шилжигдэж чадахгүй.

en: 
    Drakbackup activities via %s:
mn: 
    Дракнөөцлөлт идэвхжилтүүд %s-р:

en: 
    Drakbackup activities via tape:
mn: 
    Drakbackup туузнаас сэргээх:

en: 
    If you have an ISA card, the values on the next screen should be right.
    
    If you have a PCMCIA card, you have to know the "irq" and "io" of your card.
mn: 
    Хэрэв та ISA карттай бол дараагийн дэлгэцэн дээрх утгууд зөв байх ёстой.
    
    Хэрэв та PCMCIA карттай бол та картныхаа "irq" болон "io"-г мэдрэх хэрэгтэй.

en: 
    Please check all options that you need.
mn: 
    Хэрэгцээтэй бүх сонголтуудаа шалгана уу!

en: 
    There is one unknown printer directly connected to your system
mn: 
    Таны систем рүү холбогдсон үл мэдэгдэх хэвлэгч энд нэг байна.

en:          Restore Configuration
mn:          Сэргээх Тохируулга

en:  on Novell server "%s", printer "%s"
mn: Новель үйлчлэгч "%s", хэвлэгч "%s"

en:  on device: %s
mn:  төхөөрөмж дээр: %s

en: %d KB
mn: %d КБ

en: %d minutes
mn: %d минут

en: %s (Port %s)
mn: %s (Порт %s)

en: %s is not in the scanner database, configure it manually?
mn: %s нь скайнерын санд алга байна, үүнийг гараараа тохируулах уу?

en: (Note: Parallel ports cannot be auto-detected)
mn: (Тэмдэглэл: Зэргэлдээ портуудыг автоматаар таньж чадахгүй)

en: (on %s)
mn: (%s дээр)

en: (on this machine)
mn: (энэ машин дээр)

en: , TCP/IP host "%s", port %s
mn: , TCP/IP хост "%s", порт %s

en: , USB printer
mn: , USB хэвлэгч

en: , network printer "%s", port %s
mn: , сүлжээний хэвлэгч "%s", порт %s

en: /Autodetect _jaz drives
mn: /_jaz хөтлөгчүүдийг автоматаар таних

en: /Autodetect _printers
mn: /Хэвлэгчүүдийг автоматаар таних

en: /File/-
mn: /Файл/-

en: /File/Save _As
mn: /Файл/Ингэж хадгал

en: /File/_Quit
mn: /Файл/_Гарах

en: /Help/_About...
mn: /Тусламж/_Тухай...

en: /Options/Test
mn: /Сонголтууд/Шалгалт

en: /_About...
mn: /Т_ухай...

en: /_Actions
mn: /_Үйлдлүүл

en: /_Delete
mn: /_Устгах

en: /_Edit
mn: /_Зарах

en: /_File
mn: /_Файл

en: /_Help
mn: /_Тусламж

en: /_Options
mn: /_Сонголтууд

en: /_Quit
mn: /_Гарах

en: /_Report Bug
mn: /_Гажигийг мэдээлэх

en: /etc/hosts.allow and /etc/hosts.deny already configured - not changed
mn: /etc/hosts.allow ба /etc/hosts.deny нь хэдийн тохируулагдсан байна - өөрчлөгдөөгүй

en: 1 MB
mn: 1 МБ

en: 16 MB
mn: 16 МБ

en: 16 million colors (24 bits)
mn: 16 сая өнгө (24 бит)

en: 2 MB
mn: 2 МБ

en: 256 kB
mn: 256 КБ

en: 32 MB
mn: 32 МБ

en: 32 thousand colors (15 bits)
mn: 32 мянган өнгө (15 бит)

en: 4 MB
mn: 4 МБ

en: 512 kB
mn: 512 КБ

en: 8 MB
mn: 8 МБ

en: <-- Delete
mn: <-- Устгах

en: <-- Edit Client
mn: <-- Клиентыг засах

en: A problem occured while restarting the network: 
    
    %s
mn: Сүлжээг дахин эхлүүлж байхад алдаа тохиолдлоо
    
    %s

en: Abort
mn: Таслах

en: About
mn: Тухай

en: About Harddrake
mn: Harddrake-н тухай

en: Accept
mn: Зөвшөөрөх

en: Accept user
mn: Хэрэглэгчийг зөвшөөрөх

en: Account Password
mn: Дансны нууц үг

en: Action
mn: Үйлдэл

en: Add User -->
mn: Хэрэглэгч нэмэх -->

en: Add a module
mn: Модуль нэмэх

en: Add server
mn: Сервэр нэмэх

en: Add to RAID
mn: RAID руу нэмэх

en: Add user
mn: Хэрэглэгч нэмэх

en: Advanced Configuration
mn: Нэмэлт тохируулга

en: Albania
mn: Албани

en: Albanian
mn: Албани

en: Algeria
mn: Алжир

en: All languages
mn: Бүх хэл

en: Allow all users
mn: Бүх хэрэглэгчдийг зөвшөөрөх

en: Alternative drivers
mn: Альтернатив хөтлөгчүүд

en: American Samoa
mn: Америкийн Самао

en: Angola
mn: Ангол

en: Append
mn: Залгах

en: Application:
mn: Програм:

en: Arabic
mn: Араб

en: Argentina
mn: Аргентин

en: Armenia
mn: Армени

en: Aruba
mn: Аруба

en: Australia
mn: Австрали

en: Austria
mn: Австри

en: Authentication Windows Domain
mn: Баталгаажуулалт Цонхнууд Хэвтүүл

en: Auto-detect
mn: Автомат танилт

en: Auto-detect printers connected directly to the local network
mn: Дотоод сүлжээнд шууд холбогдсон хэвлэгчүүдийг автоматаар таних

en: Auto-detect printers connected to this machine
mn: Энэ машинд холбогдсон хэвлэгчүүдийг автоматаар таних

en: Automatic regeneration of kernel header in /boot for
    /usr/include/linux/{autoconf,version}.h
mn: /boot дэх цөмийн толгойн автомат дахин үүсгэлт,
    /usr/include/linux/{autoconf,version}.h

en: Automatically find available printers on remote machines
mn: Зайн машин дээрх боломжтой хэвлэгчүүдийг автоматаар хайх

en: Autoprobe
mn: Автомат судалгаа

en: Backup Now from configuration file
mn: Одоо тохируулгын файлаас нөөц хийх

en: Backup Other files...
mn: Бусад файлуудыг нөөцлөа...

en: Backup system files...
mn: Системийн файлуудыг нөөцлөх...

en: Bad package
mn: Тааруухан багц

en: Bad password on %s
mn: %s дээр муу нууц үгүүд

en: Bahamas
mn: Бахама

en: Bahrain
mn: Бахрайн

en: Bangladesh
mn: Бангладеш

en: Barbados
mn: Барбадос

en: Belarus
mn: Беларус

en: Belgian
mn: Белги

en: Belgium
mn: Бельги

en: Belize
mn: Белиз

en: Benin
mn: Бенин

en: Bermuda
mn: Бермуда

en: Bhutan
mn: Бутан

en: Bolivia
mn: Болив

en: Bootloader installation
mn: Эхлүүлэгч ачаалагч суулгах

en: Bootloader main options
mn: Эхлүүлэгч ачаалагчийн үндсэн сонголтууд

en: Bosnian
mn: Босни

en: Brazil
mn: Бразил

en: Brunei Darussalam
mn: Бруне Даруссалам

en: Build Backup
mn: Нөөц хийх

en: Bulgaria
mn: Болгарь

en: Bulgarian (phonetic)
mn: Болгар хэл (авиа зүй)

en: Burundi
mn: Бурунди

en: Bus
mn: Бус

en: Button 3 Emulation
mn: Товч 3 эмуляц

en: Buttons emulation
mn: Товчинууд тоолуур

en: CPU flags reported by the kernel
mn: цөмөөр мэдээлэгдсэн CPU-ийн төлөвүүд

en: CUPS configuration
mn: CUPS тохиргоо

en: Cable connection
mn: Кабель холболт

en: Cache size
mn: Түр санах ойн хэмжээ

en: Cameroon
mn: Камерун

en: Can't make screenshots before partitioning
mn: Хуваалт үүсгэхийн өмнө агшин дэлгэцүүдийг хийж чадахгүй

en: Canada
mn: Канад

en: Cape Verde
mn: Капе Верде

en: Cayman Islands
mn: Кеймений Аралууд

en: Cd-Rom labeled "%s"
mn: "%s" гэсэн нэртэй Cd-Rom

en: Central African Republic
mn: Төв Африкийн Бүгд Найрамдах Улс

en: Chad
mn: Чад

en: Change partition type
mn: Хуваалтын төрлийг өөрчлөх

en: Checking %s
mn: %s-ийг шалгаж байна

en: Checking installed software...
mn: Суусан програм хангамжуудыг шалгаж байна...

en: Chile
mn: Чили

en: China
mn: Хятад

en: China (Hong Kong)
mn: Хонконг

en: Choose action
mn: Үйлдэл сонгох

en: Choose an existing RAID to add to
mn: Тийш нэмэхийн тулд одоо байгаа RAID-ийг сонгоно уу

en: Choose another partition
mn: Ондоо хуваалт сонго

en: Choose color
mn: Өнгө сонгох

en: Choose the packages you want to install
mn: Сонгохыг хүсэж буй багцаа сонгоно уу

en: Choose the sizes
mn: Хэмжээнүүдийг сонго

en: Choose your keyboard
mn: Гараа сонгоно уу

en: Close
mn: Хаах

en: Colombia
mn: Колумб

en: Coma bug
mn: Coma согог

en: Configure all heads independently
mn: Бүх толгойг хамааралгүйгээр тохируулах

en: Configure module
mn: Модулыг тохируулах

en: Configuring IDE
mn: IDE-г тохируулах

en: Configuring applications...
mn: Х.Програмуудыг тохируулж байна...

en: Configuring scripts, installing software, starting servers...
mn: Бичлэгүүдийг тохируулж байна, програмыг суулгаж байна, серверийг эхлүүлж байна...

en: Configuring...
mn: Тохируулж байна...

en: Congo (Kinshasa)
mn: Конго (Киншаса)

en: Congratulations!
mn: Баяр хүргэе!

en: Connect your printer to a Linux server and let your Windows machine(s) connect to it as a client.
    
    Do you really want to continue setting up this printer as you are doing now?
mn: Таны хэвлэгчийг Линукс үйлчлэгч лүү холбоод Виндовс машинуудыг түүн рүү үйлчлүүлэгч байдлаар холбогдуулна. 
    
    Та үнэхээр энэ хэвлэгчийг хийж байгаа байдлаараа тохируулахыг хүсэж байна уу?

en: Connected
mn: Холбогдсон

en: Connection speed
mn: Холболтын хурд

en: Continue anyway?
mn: Ямар ч байсан үргэлжлүүлэх үү?

en: Copying %s
mn: %s-г хуулж байна

en: Costa Rica
mn: Коста Рика

en: Couldn't access the floppy!
mn: Уян диск рүү хандаж чадсангүй!

en: Cpuid level
mn: Cpuid түвшин

en: Croatia
mn: Хорват

en: Ctrl and Alt keys simultaneously
mn: Ctrl болон Alt точнуудын төсөөжүүлэлт

en: Cuba
mn: Куба

en: Current interface configuration
mn: Одооны харагдалтын тохируулга

en: Current user
mn: Одооны хэрэглэгч

en: Currently, no alternative possibility is available
mn: Одоогоор ондоо боломжтой хувилбар байхгүй байна.

en: Cyprus
mn: Кипр

en: Czech Republic
mn: Чех

en: Danish
mn: Дани

en: Database
mn: Өгөгдлийн сан

en: Database Server
mn: Өгөгдлийн баазын сервер

en: Default OS?
mn: Үндсэн ҮС?

en: Default printer
mn: Үндсэн хэвлэгч

en: Delay before booting default image
mn: Үндсэн зургийг ачаалахын өмнө түр саатах

en: Delete
mn: Устгах

en: Delete All NBIs
mn: Бүх NBI-г устгах

en: Denmark
mn: Дани

en: Description
mn: Тодорхойлолт

en: Detected %s
mn: %s танигдсан

en: Device:
mn: Төхөөрөмж:

en: Disk
mn: Диск

en: Do new backup before restore (only for incremental backups.)
mn: Сэргээхийн өмнө шинэ нөөцлөлт хийх (зөвхөн өсөлттэй нөөцлөлтүүдийн хувьд.)

en: Do not print any test page
mn: Ямар нэгэн туршилтын хуудас битгий хэвлэ

en: Do not transfer printers
mn: Хэвлэгчүүдийг шилжүүлэхгүй

en: Do you have an ISA sound card?
mn: Та ISA дууны карттай юу?

en: Do you have any %s interfaces?
mn: Та ямар нэгэн %s гэсэн харагдалттай юу?

en: Do you really want to remove the printer "%s"?
mn: Та үнэхээр "%s" хэвлэгчийг устгахыг хүсэж байна уу?

en: Do you want to enable printing on printers in the local network?
mn: Локал сүлжээн дэх хэвлэгчүүд дээр хэвлэхийг идэвхжүүлэх үү?

en: Do you want to try to connect to the Internet now?
mn: Та одоо интернэт рүү холбогдохоор оролдоод үзэх үү?

en: Do you want to use this feature?
mn: Та энэ чанарыг ашиглахыг хүсэж байна уу?

en: Domain Name Server
mn: Домэйн Нэрний Сервер

en: Dominica
mn: Доминик

en: Dominican Republic
mn: Доминиканы Бүгд Найрамдах Улс

en: Down
mn: Доош

en: DrakClock
mn: ДракЦаг

en: Drive capacity
mn: Хөтлөгчийн багтаамж

en: East Europe
mn: Зүүн Европ

en: East Timor
mn: Зүүн Тимур

en: Ecuador
mn: Эквадор

en: Edit
mn: Засах

en: Edit selected host
mn: Сонгогдсон хостыг засах

en: Edit selected server
mn: Сонгогдсон серверийг засах

en: Egypt
mn: Египт

en: El Salvador
mn: Ел Салвадорь

en: Enable Server
mn: Серверийг идэвхжүүлэх

en: Enabling servers...
mn: Серверүүдийг идэвхжүүлж байна...

en: Entries you'll have to fill:
    %s
mn: Та бөглөх хэрэгтэй болох утгууд:
    %s

en: Error
mn: Алдаа

en: Error writing to file %s
mn: %s файл руу бичих үед алдаа гарлаа

en: Error!
mn: Алдаа!

en: Error: The "%s" driver for your sound card is unlisted
mn: Алдаа: Таны дууны картны "%s" драйвер жагсаалтанд байхгүй байна

en: Estonia
mn: Эстони

en: Ethernetcard
mn: Сүлжээний карт

en: Ethiopia
mn: Этиоп

en: European protocol (EDSS1)
mn: Европын протокол (EDSS1)

en: Execute
mn: Биелүүлэх

en: External ISDN modem
mn: Гадаад ISDN модем

en: FAT resizing failed: %s
mn: FAT хэмжээ өөрчлөлт бүтэлгүйтэв: %s

en: FTP proxy
mn: FTP прокси

en: FTP server
mn: FTP Сервер

en: Fdiv bug
mn: Fdiv согог

en: Fiji
mn: Фижи

en: File Selection
mn: Файл сонголт

en: Finish
mn: Дуусгах

en: Finland
mn: Финланд

en: Finnish
mn: Финланд

en: Firewire controllers
mn: Галтханын хяналтууд

en: First sector of drive (MBR)
mn: Хөтлөгчийн эхний сектор (MBR)

en: First sector of the root partition
mn: Үндсэн хуваалтын эхний сектор

en: Floppy format
mn: Уян диск бэлдэх

en: Font List
mn: Фонтын жагсаалт

en: For most modern TV cards, the bttv module of the GNU/Linux kernel just auto-detect the rights parameters.
    If your card is misdetected, you can force the right tuner and card types here. Just select your tv card parameters if needed.
mn: Ихэнх орчин үеийн ТВ картуудын хувьд GNU/Linux цөмийн bttv модуль тохирох параметрүүдийг автоматаар таньдаг.
    Хэрэв таны карт буруу танигдсан бол та тохирох тоглуулагч болон картын төрлийг энд сонгож болно. Зүгээр л ТВ картныхаа хэрэгтэй параметрүүдийг сонгоно уу.

en: France
mn: Франц

en: French Polynesia
mn: Франц Полинесиа

en: GMT - DrakClock
mn: GMT - ДракЦаг

en: Gabon
mn: Габон

en: Gambia
mn: Гамби

en: Gateway device
mn: Гарцын төхөөрөмж

en: Gateway:
mn: Гарц:

en: Generic 2 Button Mouse
mn: Ерөнхий 2 Товчтой хулгана

en: Generic Printers
mn: Ерөнхий хэвлэгчүүд

en: Georgia
mn: Гүрж

en: German
mn: Герман

en: Germany
mn: Герман

en: Ghana
mn: Гана

en: Ghostscript
mn: GhostScript

en: Gibraltar
mn: Гибралтар

en: Graphical interface at startup
mn: Эхлэхэд дүрст харагдалт

en: Graphics card: %s
mn: График карт: %s

en: Greece
mn: Грек

en: Greenland
mn: Грек

en: Grenada
mn: Гренада

en: Guam
mn: Гуам

en: Guatemala
mn: Гуатемала

en: Guinea
mn: Гвиней

en: Gurmukhi
mn: Гурмуки

en: Guyana
mn: Гуяана

en: Haiti
mn: Гайти

en: Halt bug
mn: Зогс алдаа

en: Hard drive detection
mn: Хатуу диск хөтлөгч танилт

en: Hard drive information
mn: Хатуу диск хөтлөгчийн мэдээлэл

en: Harddrake2 version %s
mn: Harddrake2 хувилбар %s

en: Hardware
mn: Техник хангамж

en: Have a nice day!
mn: Өдрөө сайхан өнгөрөөгөөрэй!

en: Help
mn: Тусламж

en: Hide files
mn: Файлуудыг далдлах

en: Honduras
mn: Гондурас

en: Host %s
mn: Хост %s

en: Host Name
mn: Хостын нэр

en: Host name
mn: Хостын нэр

en: Hour
mn: Цаг

en: Hungary
mn: Унгар

en: I can't add any more partitions
mn: Би өшөө илүү хуваалт нэмж чадахгүйI

en: I don't know
mn: Би мэдэхгүй

en: I don't know how to format %s in type %s
mn: %s-г %s төрөлд хэрхэн форматлахыг би мэдэхгүй байна.

en: IP Range Start:
mn: IP мужын эхлэл:

en: IP address
mn: IP хаяг

en: Iceland
mn: Исланд

en: If your printer is not listed, choose a compatible (see printer manual) or a similar one.
mn: Хэрэв таны хэвлэгч жагсаалтанд байхгүй бол тохирох (хэвлэгчийн зааврыг үз) эсвэл төстэйгээс нь сонгоно уу!

en: India
mn: Энэтхэг

en: Individual package selection
mn: Тусдаа дан багц сонгох

en: Indonesia
mn: Индонез

en: Information
mn: Мэдээлэл

en: Insert a floppy in drive
    All data on this floppy will be lost
mn: Хөтлөгчид уян диск оруулна уу
    Уян диск дээрх бүх өгөгдөл устгагдах болно

en: Installation Server Configuration
mn: Серверийн тохируулгын суулгалт

en: Installing Foomatic...
mn: Foomatic-г суулгаж байна...

en: Installing HPOJ package...
mn: HPOJ багцыг суулгаж байна...

en: Installing a printing system in the %s security level
mn: %s хамгаалалтын төвшинд хэвлэх систем суулгах.

en: Installing driver for %s card %s
mn: %s карт %s-ийн драйверыг суулгаж байна

en: Interface
mn: Харагдац

en: Interface:
mn: Харагдалт:

en: Internet
mn: Интернэт

en: Internet Connection Configuration
mn: Интернэт холболтын тохируулга

en: Internet Connection Sharing is now enabled.
mn: Одоо интернэт холболтыг хуваалцах боломжтой болсон

en: Internet access
mn: Интернэт хандалт

en: Internet gateway
mn: Интернэт гарц

en: Iran
mn: Иран

en: Iranian
mn: Иран

en: Iraq
mn: Ирак

en: Ireland
mn: Ирланд

en: Is this the correct setting?
mn: Энэ зөв тохиргоо юу?

en: Israel
mn: Изриаль

en: Israeli (Phonetic)
mn: Израйль (авиа зүй)

en: Italy
mn: Итали

en: Jamaica
mn: Ямайка

en: Japan
mn: Япон

en: Jordan
mn: Иордан

en: Kazakhstan
mn: Казакстан

en: Kenya
mn: Кени

en: Keyboard
mn: Гар

en: Keyboard layout: %s
mn: Гарын завсар: %s

en: Kiribati
mn: Кирибати

en: Kuwait
mn: Кувейт

en: LAN Configuration
mn: LAN Тохируулга

en: LAN configuration
mn: LAN тохиргоо

en: LPD - Line Printer Daemon
mn: LPD - Шугамын хэвлэгчийн хэвтүүл

en: Laos
mn: Лаос

en: Latvia
mn: Латви

en: Latvian
mn: Латви

en: Launch the ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) sound system
mn: ЛДДА (Линуксын Дэлгэрэнгүй Дууны Архитектури) дууны системийг ажиллуулах

en: Leaving in %d seconds
mn: %d секундэнд орхино

en: Lebanon
mn: Ливан

en: Left "Windows" key
mn: Зүүн "Windows" товч

en: Level %s
mn: Түвшин %s

en: Lexmark inkjet configuration
mn: Lexmark inkjet тохируулга

en: Liberia
mn: Либера

en: Libya
mn: Либя

en: Linux
mn: Линукс

en: List of data corrupted:
mn: Гэмтсэн өгөгдөлүүдийн жагсаалт:

en: List of data to restore:
mn: Сэргээх өгөгдөлүүдийн жагсаалт:

en: Lithuania
mn: Литвани

en: Load/Save on floppy
mn: Уян дискэнд Ачаалах/Хадгалах

en: Local measure
mn: Локал хэмжээс

en: Local network(s)
mn: Локал сүлжээ

en: Location
mn: Байршил

en: Login ID
mn: Нэвтрэх ТТ

en: Loopback
mn: Давталт

en: Luxembourg
mn: Люксенбүрг

en: MM Series
mn: MM цувралууд

en: Macedonia
mn: Македон

en: Macedonian
mn: Македон

en: Madagascar
mn: Мадаксакар

en: Mail
mn: Мэйл

en: Mail Server
mn: Мэйл сервер

en: Mail alert
mn: Мэйл дохио

en: Mail alert configuration
mn: Мэйл сонордуулгын тохиргоо

en: Malaysia
mn: Малайз

en: Mali
mn: Мали

en: Malta
mn: Мальт

en: Maltese (US)
mn: Малт (АНУ)

en: Mandrake Control Center
mn: Мандрак удирдлагын төв

en: Mauritius
mn: Мауритиус

en: Menudrake
mn: Цэсдраке

en: Mexico
mn: Мексик

en: Microsoft Explorer
mn: Майкрософт хөтөч

en: Model
mn: Загвар

en: Model stepping
mn: Загвар алхалт

en: Modem
mn: Модем

en: Modify
mn: Өөрчлөх

en: Module
mn: Модуль

en: Module name
mn: Модулын нэр

en: Monaco
mn: Монако

en: Mongolia
mn: Монгол

en: Mongolian (cyrillic)
mn: Монгол (крилл)

en: More
mn: Илүү

en: Morocco
mn: Марокко

en: Most of these values were extracted
    from your running system.
    You can modify as needed.
mn: Эдгээр утгуудын ихэнх нь таны ажиллуулж буй
    системээс авагдсан байна.
    Та үүнийг хүссэнээрээ өөрчилж чадна.

en: Mounting partition %s
mn: Хуваалтыг холбож байна %s

en: Mouse
mn: Хулгана

en: Mouse Systems
mn: Хулганы систем

en: Mouse type: %s
mn: Хулганы төрөл: %s

en: Moving
mn: Зөөлт

en: Mozambique
mn: Мозамбик

en: Myanmar
mn: Мяанмар

en: NCP server name missing!
mn: NCP серверийн нэр байхгүй байна!

en: NTP Server
mn: NTP Сервер

en: Name
mn: Нэр

en: Name of printer
mn: Хэвлэгчийн нэр

en: Name/IP address of host:
mn: Хостын Нэр/IP хаяг:

en: Name:
mn: Нэр:

en: Name:
mn: Нэр:

en: Namibia
mn: Намибиа

en: Need hostname, username and password!
mn: Хостын нэр, хэрэглэгчийн нэр болон нууц үг шаардлагатай!

en: Nepal
mn: Балба

en: Net Method:
mn: Сүлжээний арга:

en: Netherlands
mn: Голланд

en: Netmask:
mn: Сүлжээний шүүлт:

en: Network Configuration
mn: Сүлжээний тохируулга

en: Network Monitoring
mn: Сүлжээ толидох

en: Network Options
mn: Сүлжээний сонголтууд

en: Network functionality not configured
mn: Сүлжээний ажиллагаа тохируулагдаагүй

en: Network printer "%s", port %s
mn: Сүлжээний хэвлэгч  "%s", порт %s

en: New Caledonia
mn: Шинэ Калидоне

en: New Zealand
mn: Шинэ Зеаланд

en: New printer name
mn: Шинэ хэвлэгчийн нэр

en: New size in MB:
mn: Шинэ хэмжээ МБ-р.

en: Next
mn: Дараагийн

en: Nicaragua
mn: Никорагуа

en: Niger
mn: Нигер

en: Nigeria
mn: Нигер

en: No CD device defined!
mn: CD төхөөрөмж тодорхойлогдоогүй байна!

en: No NIC selected!
mn: Ямар нэгэн NIC сонгогдоогүй байна!

en: No ethernet network adapter has been detected on your system.
    I cannot set up this connection type.
mn: Ямар ч сүлжээний карт таны систем дээр танигдсангүй.
    Би энэ холболтын төрлийг суулгаж чадсангүй.

en: No open source driver
mn: Нэллтэй эх код бүхий драйвер алга

en: No password
mn: Нууц үг байхгүй

en: No, I don't want autologin
mn: Үгүй, би автомат нэвтрэлтийг хэрэглэмээргүй байна

en: Norway
mn: Норвеги

en: Not enough free space to allocate new partitions
mn: Шинэ хуваалтуудыг хуваарилахад хангалттай зай байхгүй

en: Notice
mn: Мэдэгдэл

en: Novell server "%s", printer "%s"
mn: Новель үйлчлэгч "%s", хэвлэгч "%s"

en: Number of buttons
mn: Товчнуудын тоо

en: OK to restore the other files.
mn: Ок бусад файлуудыг сэргээ.

en: Oman
mn: Оман

en: On CUPS server "%s"
mn: "%s" CUPS сервер дээр

en: Option %s must be a number!
mn: %s сонголт нь тоо байх ёстой!

en: Option %s must be an integer number!
mn: %s сонголт нь бүхэл тоо байх ёстой!

en: Options
mn: Сонголтууд

en: Options: %s
mn: Сонголтууд: %s

en: Other OS (windows...)
mn: Бусад ҮС (Виндовс...)

en: POP and IMAP Server
mn: POP болон IMAP сервер

en: Package:
mn: Багц:

en: Pakistan
mn: Пакистан

en: Palau
mn: Палау

en: Palestine
mn: Палестин

en: Panama
mn: Панама

en: Paraguay
mn: Парагвай

en: Parameters
mn: Параметрүүд

en: Partition table of drive %s is going to be written to disk!
mn: %s хөтлөгчийн хуваалтын хүснэгт нь одоо диск рүү бичигдэх болно!

en: Partition table type: %s
mn: Хуваалтын хүснэгтийн төрөл: %s

en: Password
mn: Нууц үг

en: Password (again)
mn: Нууц үг (дахин)

en: Password required
mn: Нууц үг шаардлагатай

en: Passwords are now enabled, but use as a networked computer is still not recommended.
mn: Нууц үгс одоо боломжтой болсон, гэвч сүлжээний тооцоолуураар хэрэглэхийг зөвлөмөөргүй байна.

en: Path or Module required
mn: Зам юмуу модуль шаардлагатай

en: Path selection
mn: Зам сонголт

en: Permission problem accessing CD.
mn: CD рүү хандах эрхийн асуудал.

en: Peru
mn: Перу

en: Philippines
mn: Филлипинни

en: Phone number
mn: Утасны дугаар

en: Please check all users that you want to include in your backup.
mn: хэрэглэгчид вы ямх.

en: Please choose a language to use.
mn: Хэрэглэх хэлээ сонгоно уу

en: Please choose the port that your printer is connected to or enter a device name/file name in the input line
mn: Таны хэвлэгч холбогдсон портын нэрийг сонго, эсвэл оролтын мөрөнд төхөөрөмжийн юмуу файлын нэрийг оруул.

en: Please choose the printer you want to set up. The configuration of the printer will work fully automatically. If your printer was not correctly detected or if you prefer a customized printer configuration, turn on "Manual configuration".
mn: Суулгахыг хүсэж буй хэвлэгчээ сонгоно уу! Хэвлэгчийн тохируулга нь бүрэн автоматаар ажиллах болно.  Хэрэв таны хэвлэгч зөв танигдаагүй эсвэл та хэвлэгчийн тохируулгаа гараар хэвшүүлэхийг илүүд үзэж буй бол  "Гар тохируулга"-г сонгоно уу!

en: Please choose what network adapter will be connected to your Local Area Network.
mn: Та дотоод сүлжээндээ ямар сүлжээ адаптераар холбогдсоноо сонгоно уу.

en: Please choose where you want to backup
mn: Хаан нөөцлөхөө сонгон уу

en: Please choose which serial port your modem is connected to.
mn: Ямар дараалсан порт руу таны модем руу холбогдсоныг сонгоно уу!

en: Please choose your country.
mn: Улсаа сонгоно уу.

en: Please choose your keyboard layout.
mn: Та гарын байрлалаа сонгоно уу.

en: Please click on a partition
mn: Нэг хуваалтан дээр дарна уу

en: Please enter the IP configuration for this machine.
    Each item should be entered as an IP address in dotted-decimal
    notation (for example, 1.2.3.4).
mn: Энэ машины хувьд IP тохируулгыг оруулна уу.
    Бүх хэсгүүд цэгээр тусгаарлагдсан аравтын тоон буюу
    IP хэлбэртэй байх ёстой (жишээ нь: 1.2.3.4)

en: Please enter the WebDAV server URL
mn: WebDAV серверийн URL-г оруулна уу

en: Please enter your email address below
mn: Та доор э-шуудангийн хаягаа өгнө үү

en: Please indicate where the auto_install.cfg file is located.
    
    Leave it blank if you do not want to set up automatic installation mode.
mn: auto_install.cfg файл хаана байгааг заана уу.
    
    Хэрэв автомат суулгах горимыг сонгохыг хүсэхгүй бол үүнийг хоосон орхино уу.

en: Please insert floppy disk:
mn: Уян диск оруулна уу:

en: Please insert the Boot floppy used in drive %s
mn: %s хөтлөгчид хэрэглэгдсэн Ачаалах уян дискийг оруулгна уу!

en: Please log out and then use Ctrl-Alt-BackSpace
mn: Гараад, Ctrl-Alt-BackSpace товчнуудыг дарна уу!

en: Please try again
mn: Дахин оролдоно уу

en: Poland
mn: Польш

en: Port
mn: Порт

en: Port:
mn: Порт:

en: Port: %s
mn: Порт: %s

en: Portugal
mn: Португали

en: Post-install configuration
mn: Суулгалтын тохируулгыг батал

en: Potential LAN address conflict found in current config of %s!
mn: %s-ийн одооны тохируулганд LAN хаягийн асуудал олдлоо!

en: Preferences
mn: Тохируулгууд

en: Preparing installation
mn: Суулгалтын бэлтгэл

en: Print option list
mn: Хэвлэх сонголтын жагсаалт

en: Printer
mn: Хэвлэгч

en: Printer Device URI
mn: Хэвлэгч Төхөөрөмжийн URI хаяг

en: Printer manufacturer, model
mn: Хэвлэгчийн үйлдвэрлэгч, загвар

en: Printer name, description, location
mn: Хэвлэгчийн нэр, тайлбар, байрлал

en: Printing on the printer "%s"
mn: "%s" хэвлэгч дээр хэвлэж байна

en: Printing test page(s)...
mn: Шалгах хуудсыг хэвлэж байна...

en: Problems occured during configuration.
    Test your connection via net_monitor or mcc. If your connection doesn't work, you might want to relaunch the configuration.
mn: Тохируулгын явцад алдаа тохиойлдлоо.
    Та холболтоо net_monitor юмуу mcc-ээр шалгана уу. Хэрэв таны холболт ажиллахгүй байвал магадгүй та тохируулгыг дахин ажиллуулах хэрэгтэй болох байх.

en: Processors
mn: Процессорууд

en: Property
mn: Шинж

en: Qatar
mn: Катар

en: Quit
mn: Гарах

en: Quit without saving
mn: Хадгалахгүйгээр гарах

en: Reboot
mn: Дахин ачаал

en: Refresh
mn: Сэргээх

en: Refresh printer list (to display all available remote CUPS printers)
mn: Хэвлэгчийн жагсаалтыг сэргээх (бүх боломжтой зайн CUPS харуулахын тулд)

en: Release:
mn: Хэвлэл:

en: Remember this password
mn: Энэ нууц үгийг санах

en: Remote lpd Printer Options
mn: Зайн lpd хэвлэгчийн тохируулгууд

en: Remote printer
mn: Алсын хэвлэгч

en: Remote printer name missing!
mn: Зайн хэвлэгчийн нэр байхгүй байна!

en: Remove Windows
mn: Виндоусыг устгах

en: Remove Windows(TM)
mn: Виндоусыг (ХТ) устгах

en: Remove a module
mn: Модулийг устгах

en: Remove from LVM
mn: LVM-с устгах

en: Remove the logical volumes first
mn: Эхлээд логик хуваалтыг устга

en: Removing %s
mn: %s-г устгаж байна

en: Removing printer "%s"...
mn: "%s" хэвлэгчийн устгаж байна...

en: Resizing
mn: Хэмжээгөөрчилж байна

en: Restarting printing system...
mn: Хэвлэх системийг дахин эхлүүлж байна...

en: Restore Failed...
mn: Сэргээлт бүтэлгүйтэв...

en: Restore all backups
mn: Бүх нөөцлөлтийг сэргээх

en: Restore partition table
mn: Хуваалтын хүснэгтийг сэргээх

en: Restrict command line options
mn: Тушаалын мөрийн сонголтуудыг хязгаарлах

en: Romania
mn: Румин

en: Root
mn: Эзэн

en: Root partition size in MB:
mn: Суурь хуваалын хэмжээ МБ-р:

en: Run config tool
mn: Тохируулагчийг ажиллуулах

en: Russian
mn: Орос хэл

en: Rwanda
mn: Руанда

en: SECURITY WARNING!
mn: НУУЦЛАЛЫН АНХААРУУЛГА!

en: SMB server IP
mn: SMB серверийн IP

en: Samoa
mn: Самао

en: San Marino
mn: Сан Марино

en: Saudi Arabia
mn: Саудын Араб

en: Save
mn: Хадгалах

en: Save partition table
mn: Хуваалтын хүснэгтийг хадгалах

en: Scanning network...
mn: Сүлжээг шалгаж байна ...

en: Scanning on your HP multi-function device
mn: Таны HP олон үйлдэлийн төхөөрөмжийг шалгаж байна

en: Scanning partitions to find mount points
mn: Холболтын цэгүүдийг олохын тулд хуваалтуудыг шалгаж байна

en: Search installed fonts
mn: Суулгагдсан бичгийн хэвүүдийг хайх

en: Search servers
mn: Серверүүд хайх

en: Security
mn: Нууцлал

en: Security Administrator (login or email)
mn: Нууцлалын Удирдлага (бүртгэл эсвэл и-мэйл)

en: Security Level:
mn: Нууцлалын Түвшин:

en: See hardware info
mn: Техник хангамжийн мэдээллийг харах

en: Select Printer Connection
mn: Хэвлэгчийн тохируулгыг сонгох

en: Select file
mn: Файл сонгох

en: Select installation class
mn: Суулгалтын ангилалыг сонгох

en: Select the files or directories and click on 'OK'
mn: Файлууд эсвэл хавтасууд сонгоод 'ОК' дар

en: Select the font file or directory and click on 'Add'
mn: Фонтны файл юмуу хавтасыг сонгоод 'Нэмэх' товчийг дарна уу

en: Selected size is larger than available space
mn: Сонгогдсон хэмжээ нь боломжтой зайнаас их байна

en: Sending files...
mn: Файлууд илгээж байна...

en: Senegal
mn: Сенегал

en: Server
mn: Сервер

en: Server:
mn: Сервер:

en: Server:
mn: Сервер:

en: Set-UID
mn: UID-олгох

en: Seychelles
mn: Сейшеллийн арлууд

en: Share name
mn: Хамтын хэрэглээний нэр

en: Show automatically selected packages
mn: Автоматаар сонгогдсон багцуудыг харуулах

en: Show only for the selected day
mn: Зөвхөн сонгогдсон өдрийн хувьд харуулах

en: Singapore
mn: Сингапур

en: Size
mn: Хэмжээ

en: Size in MB:
mn: Хэмжээ МБ-р:

en: Size: %s
mn: Хэмжээ: %s

en: Slovenia
mn: Словени

en: Slovenian
mn: Словян хэл

en: Somalia
mn: Сомали

en: Something went wrong! - Is mkisofs installed?
mn: Зарим зүйлс буруу болоод явчихлаа. mkisofs суулгагдсан уу?

en: Sound card
mn: Дууны карт

en: Soundcard
mn: Дууны карт

en: South Africa
mn: Өмнөд Африк

en: Spain
mn: Испани

en: Spanish
mn: Испани хэл

en: Sri Lanka
mn: Шри Ланка

en: Start
mn: Эхлэх

en: Start at boot
mn: Ачаалахад эхлүүл

en: Start sector:
mn: Эхлэх сектор:

en: Started on boot
mn: Ачаалахад эхэлсэн

en: Starts the X Font Server (this is mandatory for XFree to run).
mn: X Бичгийн Серверийг эхлүүлэх (энэ нь XFree-г ажиллуулахад чухал).

en: Stop
mn: Зогсоох

en: Stop Server
mn: Серверийг Зогсоох

en: Sudan
mn: Судан

en: SunOS
mn: СанОС

en: Suriname
mn: Суринам

en: Sweden
mn: Швед

en: Swiss (French layout)
mn: Швейцарь (Франц завсар)

en: Swiss (German layout)
mn: Швейцарь (Герман завсар)

en: Switzerland
mn: Швейцарь

en: Syria
mn: Сири

en: System
mn: Систем

en: System mode
mn: Системийн горим

en: TCP/IP host "%s", port %s
mn: TCP/IP хост "%s", порт %s

en: Taiwan
mn: Тайван

en: Tajik keyboard
mn: Тажик гар

en: Tajikistan
mn: Тажикстан

en: Tanzania
mn: Танзан

en: Tape
mn: Хальс

en: Terminal-based
mn: Терминал суурьт

en: Test page(s) have been sent to the printer.
    It may take some time before the printer starts.
    Printing status:
    %s
mn: Шалгах хуудсууд хэвлэгч хүү илгээгдсэн.
    Хэвлэгч эхэлтэл магадгүй хэсэг хугацаа болох байх.
    Хэвлэлтийн төлөв:
    %s

en: Test pages
mn: Шалгах хуудсууд

en: Testing your connection...
mn: Таны холболтыг шалгаж байна...

en: Thailand
mn: Тайланд

en: The DHCP start ip
mn: DHCP-ийн эхлэх ip

en: The backup partition table has not the same size
    Still continue?
mn: Нөөц хуваалтын хүснэгтийн хэмжээ ижилхэн биш байна
    Тэгээд үргэлжлүүлэх үү?

en: The configuration of the printer will work fully automatically. If your printer was not correctly detected or if you prefer a customized printer configuration, turn on "Manual configuration".
mn: Хэвлэгчийн тохируулга нь бүрэн автоматаар ажиллах болно. Хэрэв таны хэвлэгч зөв танигдаагүй байвал эсвэл та өөрөө хэвшүүлэлт бүхий хэвлэгчийн тохируулгыг хүсэж байвал "Гар тохируулга" сонголтыг сонгоно уу.

en: The following options can be set to customize your
    system security. If you need an explanation, look at the help tooltip.
mn: Дараах сонголтууд системийн нууцлалаа хэвшүүлэхэд тань туслана.
    Хэрэв таньд нэмэлт тайлбар хэрэгтэй бол тусламжийн зөвлөгөөний хэрэгсэл рүү харна уу!

en: The following packages are going to be installed
mn: Дараах багцууд суулгагдах гэж байна

en: The following printer
    
    %s%s
    are directly connected to your system
mn: Дараах хэвлэгч
    
    %s%s
    нь таны систем рүү шууд холбогдсон байна

en: The model is correct
mn: Загвар нь зөв байна

en: The network access was not running and could not be started. Please check your configuration and your hardware. Then try to configure your remote printer again.
mn: Сүлжээний хандалт ажиллаагүй байсан ба эхэлж чадахгүй байна. Тохируулга болон техник хангамжаа шалгана уу! Тэгээд дахин зайн хэвлэгчээ тохируулахаар оролдоно уу!

en: The network needs to be restarted. Do you want to restart it ?
mn: Сүлжээг тахин эхлүүлэх хэрэгтэй. Та үүнийг дахин эхлүүлэхийг хүсэж байна уу?

en: The package %s needs to be installed. Do you want to install it?
mn: %s багц суулгагдах шаардлагатай. Үүнийг суулгахыг хүсэж байна уу?

en: The scanners on this machine are available to other computers
mn: Энэ машин дээрх скайнерууд нь бусад тооцоолууруудын хувьд боломжтой

en: The setup of Internet Connection Sharing has already been done.
    It's currently enabled.
    
    What would you like to do?
mn: Интернэт холболт хамтран эзэмшилтийн тохиргоо хийгдсэн байна.
    Энэ нь одоо боломжтой байна.
    
    Та тэгээд юу хиймээр байна?

en: The system doesn't seem to be connected to the Internet.
    Try to reconfigure your connection.
mn: Систеи интернэт рүү холбогдоогүй байх шиг байна.
    Холболтоо тохируулахыг оролдоод үзнэ үү!

en: The user name is too long
mn: Хэрэглэгчийн нэр хэт урт

en: There is already a partition with mount point %s
mn: Энд холболтын цэгтэй хуваалт хэдийн байна %s

en: There is no existing partition to use
mn: Энд хэрэглэх ямар нэгэн хуваалт алга

en: There was an error installing packages:
mn: Багцуудыг суулгахад алдаа гарлаа:

en: This machine
mn: Энэ машин

en: This partition is not resizeable
mn: Энэ хуваалтын хэмжээг өөрчилж болохгүй

en: This password is too short (it must be at least %d characters long)
mn: Нууц үг хэтэрхий богино байна (энэ нь дор хаяж %d тэмдэгтийн урттай байна)

en: This server is already in the list, it cannot be added again.
mn: Энэ сервер нь аль хэдийн жагсаалтанд байгаа тул дахин нэмэгдэж чадахгүй.

en: Time remaining
mn: Үлдэж буй хугацаа

en: Timezone
mn: Цагийн бүс

en: Timezone - DrakClock
mn: Цагийн бүс - ДракЦаг

en: To get a list of the options available for the current printer click on the "Print option list" button.
mn: Тухайн хэвлэгчүүдийн хувьд боломжтой сонголтуудын жагсаалтыг авахын тулд "Хэвлэх сонголтын жагсаалт" товчийг дарна уу.

en: To print a file from the command line (terminal window) use the command "%s <file>" or "%s <file>".
mn: Тушаалын мөрнөөс (терминал цонх) файл хэвлэхийн тулд "%s <file>" эсвэл "%s <file>" командыг хэрэглэнэ.

en: To print a file from the command line (terminal window) use the command "%s <file>".
mn: Ямар нэгэн файлыг тушаалын мөрнөөс хэвлэхдээ "%s <file>" тушаалыг хэрэглэнэ.

en: Toggle between normal/expert mode
mn: Ердийн/мэргэжлийн горимын хооронд шилжих

en: Toggle to expert mode
mn: Мэргэжилтний горимд шилжүүлэх

en: Togo
mn: Того

en: Tokelau
mn: Токелау

en: Trouble shooting
mn: Асуудал гарч байна

en: Trying to rescue partition table
mn: Хуваалтын хүснэгтийг аврахаар оролдох

en: Tunisia
mn: Тунис

en: Turkey
mn: Турк

en: Turkish (modern "Q" model)
mn: Турк (орчин үеийн "Q" загвар)

en: Turkmenistan
mn: Туркмен

en: Tuvalu
mn: Тувалу

en: Tvcard
mn: Тв карт

en: Type
mn: Төрөл

en: Type:
mn: Төрөл:

en: USA (broadcast)
mn: АНУ (нэвтрүүлэг)

en: USA (cable-hrc)
mn: АНУ (кабел-hrc)

en: USB controllers
mn: USB хянагчууд

en: USB printer
mn: USB хэвлэгч

en: USB printer #%s
mn: USB хэвлэгч #%s

en: Uganda
mn: Уганда

en: Ukraine
mn: Украйн

en: Ukrainian
mn: Украйн хэл

en: Undo
mn: Буцаж үйлдэх

en: United Arab Emirates
mn: Арабын Нэгдсэн Эмират

en: United Kingdom
mn: Англи

en: United States
mn: АНУ

en: Unknown
mn: Үл мэдэгдэх

en: Unknown|CPH06X (bt878) [many vendors]
mn: Тодорхойгүй|CPH06X (bt878) [олон нийлүүлэгчид]

en: Uruguay
mn: Уругвай

en: Use Incremental Backups
mn: Өсөлттэй нөөцлөлтийг хэрэглэх

en: Use Unicode by default
mn: Юникодыг үндсэнээр хэрэглэх

en: Use Xinerama extension
mn: Xinerama өргөтгөлийг хэрэглэх

en: Use ``%s'' instead
mn: Дараахын оронд ``%s'' үүнийг хэрэглэ:

en: Use auto detection
mn: Авто танигчийг хэрэглэх

en: Use free space
mn: Сул зайг ашиглах

en: Use tape to backup
mn: Нөөцлөхдөө хальс хэрэглэх

en: Used for directory:
     only owner of directory or file in this directory can delete it
mn: Хавтасанд хэрэглэдгсэн:
     энэ хавтас дахь файл болон хавтасын эзэмшигч нь л үүнийг устгаж чадна

en: User
mn: Хэрэглэгч

en: User name
mn: Хэрэглэгчийн нэр

en: Userdrake
mn: Хэрэглэгчийн драке

en: Username
mn: Хэрэглэгчийн нэр

en: Uzbekistan
mn: Узбекстан

en: Venezuela
mn: Венесуаль

en: Video mode
mn: Видео горим

en: Vietnam
mn: Вьетнам

en: Wait please, testing your connection...
mn: Хүлээн үү, таны холболтыг шалгаж байна...

en: Warning
mn: Анхааруулга

en: Warning, another internet connection has been detected, maybe using your network
mn: Анхааруулга, ондоо интернэт холболт мэдэгдлээ, магадгүй таны сүлжээг ашиглаж байх шиг байна

en: WebDAV remote site already in sync!
mn: WebDAV алсын сайт хэдийнэ тэнцвэржүүлэгдсэн!

en: WebDAV transfer failed!
mn: WebDAV шилжүүлэлт бүтэлгүйтэв!

en: Webcam
mn: Вэб дуран

en: West Europe
mn: Баруун Европ

en: What kind of card do you have?
mn: Та ямар төрлийн карттай бэ?

en: What type of partitioning?
mn: Ямар төрлийн хуваалт бэ?

en: Which configuration of XFree do you want to have?
mn: XFree-н ямар тохируулгатай байхыг та хүсэж байна?

en: Which partition do you want to use for Linux4Win?
mn: Linux4Win-ийн хувьд ямар хуваалт хэрэглэхийг та хүсэж байна?

en: Which type of entry do you want to add?
mn: Ямар төрлийн өгөгдөл та оруулахыг хүсэж байна?

en: Which username
mn: Ямар хэрэглэгчийн нэр

en: Windows
mn: Виндоус

en: Windows Migration tool
mn: Виндоус нэгтгэгч хэрэгсэл

en: With this option you will be able to restore any version
     of your /etc directory.
mn: Энэхүү сонголттойгоор та /etc хавтасныхаа аливаа хувилбарыг
    сэргээх боломжтой болно.

en: Wizard
mn: Туслагч

en: Wizard Configuration
mn: Туслагчийн Тохируулга

en: Would you like to try again?
mn: Та дахиж оролдмоор байна уу?

en: Write Config
mn: Тохиргоог бичих

en: XFree configuration
mn: XFree тохируулга

en: Yemen
mn: Иемэн

en: You have not configured X. Are you sure you really want this?
mn: Та Х-г тохируулаагүй байна. Та үүнийг хийхдээ итгэлтэй байна уу?

en: You have transferred your former default printer ("%s"), Should it be also the default printer under the new printing system %s?
mn: Та хуучин үндсэн хэвлэгчийн системээ шилжүүллээ ("%s"), Энэ нь мөн таын шинэ хэвлэх систем %s-н хувьд үндсэн байх ёстой юу?

en: You must choose/enter a printer/device!
mn: Та хэвлэгч/төхөөрөмжөө сонгох/оруулах хэрэгтэй!

en: Your choice? (default %s)
mn: Таны сонголт уу? (үндсэн нь %s)

en: Your modem isn't supported by the system.
    Take a look at http://www.linmodems.org
mn: Таны модем тухайн системээр дэмжигдээгүй байна.
    Та at http://www.linmodems.org хаягаар орж үзнэ үү.

en: Your printer model
mn: Таны хэвлэгчийн загвар

en: Zambia
mn: Замби

en: Zimbabwe
mn: Зимбабе

en: [OPTIONS] [PROGRAM_NAME]
    
    OPTIONS:
      --help            - print this help message.
      --report          - program should be one of mandrake tools
      --incident        - program should be one of mandrake tools
mn: [СОНГОЛТУУД] [ПРОГРАМЫН_НЭР]
    
    СОНГОЛТУУД:
      --help            - энэ тусламжийн мэдээллийг хэвлэнэ.
      --report          - програм нь мандраке хэрэгсэлүүдийн нэг байх ёстой
      --incident        - програм нь мандраке хэрэгсэлүүдийн нэг байх ёстой

en: [keyboard]
mn: [гар]

en: access to rpm tools
mn: rpm хэрэгсэлүүд рүү хандах

en: and one unknown printer
mn: мөн нэг үл мэдэгдэх хэвлэгч

en: apmd is used for monitoring battery status and logging it via syslog.
    It can also be used for shutting down the machine when the battery is low.
mn: apmd нь цэнэгийн байдлыг хянахад хэрэглэгддэг ба syslog руу бүртгэдэг.
    Энэ нь мөн цэнэг бага болох үед машиныг унтрааж чадна.

en: average
mn: дундаж

en: browse
mn: зааж өгөх

en: choose device
mn: төхөөрөмж сонгох

en: comma separated numbers
mn: таслалаар тусгаарлагдсан тоонууд

en: comma separated strings
mn: таслалаар тусгаарлагдсан тэмдэгт мөрүүд

en: daily
mn: өдөр тутам

en: dhcpd Server Configuration
mn: dhcpd Үйлчлэгчийн Тохируулга

en: dismiss
mn: орхих

en: early pentiums were buggy and freezed when decoding the F00F bytecode
mn: хуучин pentium-ууд нь F00F байт кодыг задлах үед согогтой ба гөлийдөг байсан

en: enable
mn: идэвхжүүлэх

en: hard disk model
mn: хатуу дискийн загвар

en: if needed
mn: хэрэгтэй болвол

en: if set to yes, report check result by mail.
mn: хэрэв тийм гэвэл тайлангийн үр дүн и-мэйлээр шалгагдах болно.

en: maybe
mn: магадгүй

en: mkraid failed
mn: mkraid бүтэлгүйтэв

en: mkraid failed (maybe raidtools are missing?)
mn: mkraid бүтэлгүйтлээ (магадгүй raidtools байгүй байна?)

en: monthly
mn: сар бүр

en: network printer port
mn: сүлжээний хэвлэгчийн порт

en: new
mn: шинэ

en: nice
mn: аятайхан

en: omit scsi modules
mn: omit scsi модулиуд

en: partition %s is now known as %s
mn: хуваалт %s нь одоо %s болсон

en: secondary
mn: хоёрдугаар

en: size of the (second level) cpu cache
mn: cpu түр санагчийн (хоёрдугаар түвшин) хэмжээ

en: the color of the progress bar
mn: явц харуулагчийн өнгө

en: the height of the progress bar
mn: явц харуулагчийн өндөр

en: the module of the GNU/Linux kernel that handles the device
mn: төхөөрөмжийг зохицуулдаг GNU/Linux цөмийн модуль

en: the progress bar x coordinate
    of its upper left corner
mn: явцыг үзүүлэгчийн зүүн дээд
    булангийн x координат

en: use dhcp
mn: dhcp ашиглах

en: very nice
mn: маш аятайхан

en: y coordinate of text box
    in number of characters
mn: бичгин хайрцагны y координат
    тэмдэгтүүдийн тоогоор
