DrakX 9.2 - en to br translation catalogue (1300 entries)

en: 		Erase=%s
br: 		Chetañ=%s

en: 	- ...
br: 	- ...

en: 	- Browse the Web with <b>Mozilla and Konqueror</b>
br: 	- ergerzhet ar Web gant <b>Mozilla ha gKonqueror</b>

en: 	- Browse the Web with <b>Mozilla</b> and <b>Konqueror</b>
br: 	- ergerzhet ar Web gant <b>Mozilla</b> ha <b>gKonqueror</b>

en: 	- browse the Web
br: 	- ergerzhet ar Web

en: 	-Hard drive.
br: 	-Pladenn.

en: 	-Network by FTP.
br: 	-Rouedad gant FTP

en: 	-Network by SSH.
br: 	-Rouedad gant SSH.

en: 	-Network by rsync.
br: 	-Rouedad gant rsync.

en: 	-Network by webdav.
br: 	-Rouedad gant webdav.

en: 
    - Options:
br: 
    - Dibarzhoù:

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  | <Space> selects | <F12> next screen
br:   <Tab>/<Alt-Tab> etre elfennoù | <Esaouenn> a ziuz | <F12> skramm a heul

en:  (Default)
br:  (Dre ziouer)

en:  - detected
br: - kavoutet

en:  Erase Now
br: Chetanñ bremañ

en:  on
br:  war

en:  on device: %s
br: war ar trobarzhell : %s

en: "Menu" key
br: Touchenn ar meuziad

en: %d KB
br: %d Ko

en: %d minutes
br: %d munutennoù

en: %d packages
br: %d pakad

en: %d seconds
br: %d eilenn

en: %s (Port %s)
br: %s (Porzh %s)

en: %s formatting of %s failed
br: furmadiñ er seurt %s eus %s a zo sac'het

en: %s not found...
br: N'eo ket bet kavet %s ...

en: %s on %s
br: %s war %s

en: (already added %s)
br: (ouzhpennet %s endeo)

en: (detected %s)
br: (kavoutet %s)

en: (detected on port %s)
br: (kavoutet war ar porzh %s)

en: (detected)
br: (kavoutet)

en: (module %s)
br: (mollad %s)

en: (on %s)
br: (war %s)

en: (on this machine)
br: (war ar reizhiad-mañ)

en: , %s sectors
br: , %s rann

en: , TCP/IP host "%s", port %s
br: , Ostiz TCP/IP « %s », porzh %s

en: , USB printer
br: , Mouluriez USB

en: , USB printer #%s
br: , Mouluriez USB #%s

en: , host "%s", port %s
br: , ostiz « %s », porzh %s

en: , network printer "%s", port %s
br: , moullerez rouedad « %s », porzh %s

en: , printer "%s" on server "%s"
br: , moullerez « %s » war servijer « %s »

en: /Autodetect _modems
br: /Kavout m_odemioù

en: /Autodetect _printers
br: /Kavout _moullerezioù

en: /File/-
br: /Restr/-

en: /File/Save _As
br: /Restr/_Gwarediñ dindan

en: /File/_New
br: /Rest/_Nevez

en: /File/_Open
br: /Restr/_Digoriñ

en: /File/_Quit
br: /Restr/_Kuitaat

en: /File/_Save
br: /Restr/_Enrollañ

en: /Help/_About...
br: /Skoazell/_A-brepoz ...

en: /Options/Test
br: /Dibarzhoù/Arnodenn

en: /_About...
br: /_A-brepoz ...

en: /_Delete
br: /_Distrujer

en: /_File
br: /_Restr

en: /_Help
br: /_Skoazell

en: /_Options
br: /_Dibarzhoù

en: /_Quit
br: /_Kuitaat

en: 1 MB
br: 1 Mo

en: 1 button
br: 1 nozelenn

en: 1 minute
br: 1 munutenn

en: 16 MB
br: 16 Mo

en: 16 million colors (24 bits)
br: 16 milion a livioù (24 bit)

en: 2 MB
br: 2 Mo

en: 2 buttons
br: 2 nozelenn

en: 256 colors (8 bits)
br: 256 liv (8 bit)

en: 256 kB
br: 256 ko

en: 3 buttons
br: 3 nozelenn

en: 32 MB
br: 32 Mo

en: 32 thousand colors (15 bits)
br: 32 mil liv (15 bit)

en: 4 MB
br: 4 Mo

en: 4 billion colors (32 bits)
br: 4 miliard a livioù (32 bit)

en: 512 kB
br: 512 ko

en: 64 MB or more
br: 64 Mo pe vuioc'h

en: 65 thousand colors (16 bits)
br: 65 mil liv (16 bit)

en: 8 MB
br: 8 Mo

en: <-- Delete
br: <-- Dilemel

en: <b>Mandrake Control Center</b>
br: <b>Kreizenn ren Mandrake</b>

en: <control>O
br: <control>D

en: <control>S
br: <control>G

en: ADSL adapters
br: Kartennoù ADSL

en: ADSL configuration
br: Kefluniadur ADSL

en: ADSL connection
br: Kevreadenn ADSL

en: ADSL connection type :
br: Peseurt kevreadenn ADSL :

en: AGP controllers
br: Kartennoù AGP

en: ALL
br: HOLL

en: Abort
br: Dilaoskel

en: Aborting
br: O terriñ

en: About
br: A-brepoz

en: About Harddrake
br: A-brepoz Harddrake

en: Accept
br: Aotren

en: Accept user
br: Aotren an arveriad

en: Account Login (user name)
br: Anv ar den

en: Account Password
br: Tremenger ar den

en: Across Network
br: War ar rouedad

en: Activate now
br: Kevreañ bremañ

en: Activates/Deactivates all network interfaces configured to start
    at boot time.
br: Oberia/Dizoberia an holl etrefasoù rouedad kefluniet da lañsañ
    da vare al loc'hañ.

en: Adapter %s: %s
br: Kartenn %s : %s

en: Add
br: Ouzhpennañ

en: Add Printer
br: Ouzhpennañ ur Moullerez

en: Add User -->
br: Ouzhpennañ un arveriad -->

en: Add a module
br: Ouzhpennañ ur mollad

en: Add a new printer to the system
br: Ouzpennañ ur moullerez nevez war ar reizhiad

en: Add a user
br: Ouzhpennañ un arveriad

en: Add host
br: Ouzhpennañ un ostiz

en: Add to LVM
br: Ouzhpennañ da LVM

en: Add to RAID
br: Ouzhpennañ da RAID

en: Add user
br: Ouzhpennañ un arveriad

en: Advanced
br: Barek

en: Advanced Configuration
br: Kefluniadur barek

en: Advanced preferences
br: Dibarzhoù barek

en: Afghanistan
br: Afganistan

en: After changing type of partition %s, all data on this partition will be lost
br: Goude kemmañ seurt ar parzhadur %s, holl roadoù ar parzhadur-se a vo kollet

en: After formatting partition %s, all data on this partition will be lost
br: Goude furmadiñ ar parzhadur %s, holl roadoù ar parzhadur-se a vo kollet

en: After resizing partition %s, all data on this partition will be lost
br: Goude adventañ ar parzhadur %s e vo kollet holl roadoù ar parzhadur-se

en: Albania
br: Albani

en: Albanian
br: Albaniek

en: Algeria
br: Aljeri

en: All
br: An holl

en: All data on this partition should be backed-up
br: Mat e vije gwareziñ holl roadoù ar parzhadur-se

en: All languages
br: An holl yezhoù

en: All primary partitions are used
br: Ac'hubet eo an holl barzhadurioù kentañ renk

en: All remote machines
br: Reizhiadoù a-bell holl

en: Allow all users
br: Aotreiñ an holl dud

en: An error occurred
br: Ur fazi a zo bet

en: An error occurred - no valid devices were found on which to create new filesystems. Please check your hardware for the cause of this problem
br: C'hoarvezet ez eus ur fazi - n'eus bet kavet trobarzhell reizh ebet a-benn krouiñ reizhiadoù restroù nevez warni. Gwiriit abeg ar gudenn-mañ en ho ardivinkaj mar plij

en: An error occurred, but I don't know how to handle it nicely.
    Continue at your own risk.
br: Degouezhet ez eus ur fazi, hogen n'ouzon ket e verañ naet.
    Kendalc'hit war ho mar.

en: Anacron is a periodic command scheduler.
br: Anacron, ur steuñvaer urzhiadoù mareadek.

en: Andorra
br: Andora

en: Another one
br: Unan all

en: Antarctica
br: Antartik

en: Apache is a World Wide Web server. It is used to serve HTML files and CGI.
br: Ur servijer evit ar Gwiad Bedel eo Apache. Implijet e vez evit servijañ
    restroù HTML ha CGI.

en: Append
br: Ouzhpennañ

en: Apply
br: Lakat

en: April
br: Ebrel

en: Arabic
br: Arabek

en: Area:
br: Bro :

en: Argentina
br: Arc'hantin

en: Armenia
br: Armeni

en: Armenian (old)
br: Armeniek (kozh)

en: Armenian (phonetic)
br: Armeniek (soniadel)

en: Armenian (typewriter)
br: Armeniek (skriverez)

en: August
br: Eost

en: Australia
br: Australi

en: Austria
br: Aostria

en: Authentication
br: Dilesadur

en: Authentication LDAP
br: Dilesadur LDAP

en: Authentication NIS
br: Dilesadur NIS

en: Authentication Windows Domain
br: Dilesadur Domani Windows

en: Authors:
br: Obererour:

en: Auto
br: Dre ardivink

en: Auto Install
br: Staliañ emgefreek

en: Auto allocate
br: Ac'hubiñ ent emgefreek

en: Auto-detect
br: Dinoiñ dre ardivink

en: Auto-detected
br: Kavoutet dre ardivink

en: Autodetection
br: Dinoiñ dre ardivink

en: Automated
br: Emgefreek

en: Automatic
br: Emgefreek

en: Automatic IP (BOOTP/DHCP)
br: IP emgefreek (BOOTP/DHCP)

en: Automatic IP (BOOTP/DHCP/Zeroconf)
br: IP emgefreek (BOOTP/DHCP/Zeroconf)

en: Autoprobe
br: Embrouiñ

en: Average
br: Etread

en: Azerbaidjani (latin)
br: Azerbaidjanek (latin)

en: Azerbaijan
br: Azerbeidjan

en: Bad backup file
br: Restr gwareziñ siek

en: Bad choice, try again
br: Dibab fall, klaskit adarre

en: Bad package
br: Pakad siek

en: Bad password on %s
br: N'eo ket tremenger mad war %s

en: Bahrain
br: Barein

en: Bangladesh
br: Bangladaech

en: Barbados
br: Barbad

en: Basic
br: Diazez

en: Basic options
br: Dibarzhoù diazeg

en: Be careful: this operation is dangerous.
br: Bezit war evezh : arvarus eo an obererezh-mañ.

en: Belarus
br: Belarusi

en: Belgium
br: Beljik

en: Belize
br: Beliz

en: Bengali
br: Bengal

en: Bermuda
br: Bermud

en: Bhutan
br: Butañ

en: Bolivia
br: Bolivi

en: Boot
br: Lañsañ

en: Boot Floppy
br: Bladennig loc'h

en: Boot device
br: Trobarzhell loc'hañ

en: Bootloader
br: C'harger loc'hañ

en: Bootloader installation
br: Staliadur c'harger loc'hañ

en: Bootloader installation in progress
br: O staliañ c'harger loc'hañ

en: Bootloader main options
br: Dibarzhoù pennañ ar c'harger loc'hañ

en: Bootloader to use
br: C'harger loc'hañ da implijout

en: Bosnia and Herzegovina
br: Bosnie hag Herzigovi

en: Bosnian
br: Bosnieg

en: Brazilian (ABNT-2)
br: Brasilek (ABNT-2)

en: Bringing down the network
br: O tizenaouiñ ar rouedad

en: Bringing up the network
br: O lañsañ ar rouedad

en: Browse
br: Ergerzhet

en: Bulgaria
br: Bulgari

en: Bulgarian (BDS)
br: Bulgarek (BDS)

en: Bulgarian (phonetic)
br: Bulgariek (soniadel)

en: Button `%s': %s
br: Nozel « %s » : %s

en: CD-R / DVD-R
br: CDROM / DVDROM

en: CD/DVD burners
br: engraverioù CD/DVD

en: CUPS configuration
br: Kefluniadur CUPS

en: CUPS printer configuration
br: Kefluniañ ar voullerez CUPS

en: CUPS server
br: Servijer CUPS

en: Calendar
br: Deiziadur

en: Cambodia
br: Kambodj

en: Cameroon
br: Kameroun

en: Can't add a partition to _formatted_ RAID md%d
br: N'hellan ket ouzhpennañ ur parzhadur da RAID md%d _furmadet_

en: Can't install XFree package: %s
br: N'eo ket evit staliañ ar pakad XFree86 : %s

en: Can't unset mount point as this partition is used for loop back.
    Remove the loopback first
br: N'hellan ket dizober ar poent marc'hañ dre m'eo implijet ar parzhadur-se
    evit saveteiñ. Lamit ar saveteiñ da gentañ

en: Can't use broadcast with no NIS domain
br: N'hellañ ket implijout ar skignañ hep domani NIS

en: Canada
br: Kanada

en: Canadian (Quebec)
br: Kanadian (Kebek)

en: Cancel
br: Nullañ

en: Cape Verde
br: Penn Verde

en: Card IO
br: IO kartenn

en: Card IO_0
br: IO_0 kartenn

en: Card IO_1
br: IO_1 kartenn

en: Card IRQ
br: IRQ kartenn

en: Card mem (DMA)
br: Memor kartenn (DMA)

en: Card model:
br: Gobari ar gartenn :

en: Cayman Islands
br: Inizi Kaeman

en: Cd-Rom labeled "%s"
br: Cd-Rom skridennet "%s"

en: Chad
br: Tchad

en: Change Time Zone
br: Kemmañ ar takad-eur

en: Change partition type
br: Kemmañ seurt ar parzhadur

en: Change type
br: Kemmañ seurt

en: Change your Cd-Rom!
    
    Please insert the Cd-Rom labelled "%s" in your drive and press Ok when done.
    If you don't have it, press Cancel to avoid installation from this Cd-Rom.
br: Kemmit ho Cd-Rom!
    
    Lakait el lenner ar Cd-Rom warnañ an diketenn "%s" mar plij ha gwaskit Mat eo da c'houde.
    Ma n'emañ ket ganeoc'h gwaskit Nullañ evit chom hep staliañ ar Cd-Rom-se.

en: Check bad blocks?
br: Gwiriañ ar bloc'hoù siek ?

en: Checking %s
br: O wiriañ %s

en: Chile
br: Chili

en: China
br: Sina

en: China (Hong Kong)
br: Sina (Hong Kong)

en: Choose a file
br: Dibabit ur restr

en: Choose a mirror from which to get the packages
br: Dibabit ur melezour da dapout ar pakadoù diwarnañ

en: Choose a monitor
br: Dibabit ur skramm

en: Choose a partition
br: Dibabit un parzhadur

en: Choose action
br: Dibabit un obererezh

en: Choose an X server
br: Dibabit ur servijer X

en: Choose an existing LVM to add to
br: Dibabit da be LVM ouzhpennañ

en: Choose an existing RAID to add to
br: Dibabit da be RAID ouzhpennañ

en: Choose another partition
br: Dibabit un parzhadur all

en: Choose color
br: Dibabit ur liv

en: Choose file
br: Dibabit ur restr

en: Choose packages to install
br: Dibabit pakadoù da staliañ

en: Choose the default user:
br: Dibabit ar arveriad dre ziouer :

en: Choose the mount points
br: Dibabit at poentoù marc'hañ

en: Choose the network interface
br: Dibabit an etrefas rouedad

en: Choose the new size
br: Dibabit ar ment nevez

en: Choose the packages you want to install
br: Dibabit ar pakadoù a vennit staliañ

en: Choose the partitions you want to format
br: Dibabit ar parzhadur a vennit furmadiñ

en: Choose the resolution and the color depth
br: Dibabit ar spister ha donder al livioù

en: Choose the sizes
br: Dibabit ar mentoù

en: Choose which services should be automatically started at boot time
br: Dibabit pe servijoù a zlefe bezañ lañset ent emgefreek pa loc'her

en: Choose your keyboard
br: Dibabit ho stokellaoueg

en: Christmas Island
br: Inizi Nedeleg

en: Chunk size %s
br: Ment diaoz %s

en: Circular mounts %s
br: Marc'hañ kelc'hiek %s

en: Clean /tmp at each boot
br: Skarañ /tmp bep ma loc'her

en: Clear all
br: Skarañ an holl

en: Close
br: Serriñ

en: Cocos (Keeling) Islands
br: Inizi Koko (Keeling)

en: Collapse Tree
br: Plegañ ar wezenn

en: Colombia
br: Kolombi

en: Color depth: %s
br: Donder liv: %s

en: Comoros
br: Komoros

en: Computing FAT filesystem bounds
br: O jediñ bevennoù ar reizhiad restroù FAT

en: Configuration
br: Kefluniadur

en: Configure
br: Kefluniañ

en: Configure Local Area Network...
br: Kefluniañ ar rouedad takad lec'hel ...

en: Configure X
br: Kefluniañ X

en: Configure hostname...
br: Kefluniañ anv an ostiz ...

en: Configure module
br: Kefluniañ ar mollad

en: Configure mouse
br: Kefluniañ al logodenn

en: Configure networking
br: Kefluniañ ar rouedad

en: Configure only card "%s"%s
br: Kefluniadur hep ken ar gartenn « %s » %s

en: Configure services
br: Kefluniañ servijoù

en: Configure the network now
br: Kefluniañ ar rouedad bremañ

en: Configured on other machines
br: Kefluniañ reizhiadoù all

en: Configured on this machine
br: Kefluniet ar reizhiad-mañ

en: Configuring IDE
br: Kefluniañ IDE

en: Configuring PCMCIA cards...
br: O kefluniañ kartennoù PCMCIA ...

en: Configuring printer "%s"...
br: Kefluniañ ar voullerez « %s » ...

en: Configuring printer ...
br: O klask moullerez ...

en: Configuring...
br: Kefluskañ a ra ...

en: Congo (Brazzaville)
br: Kongo (Brazzaville)

en: Congo (Kinshasa)
br: Kongo (Kinshasa)

en: Congratulations
br: Brav !

en: Congratulations!
br: Gourc'hemennoù!

en: Connect %s
br: Kevreañ %s

en: Connect to the Internet
br: Kevreañ da internet

en: Connect...
br: Kevreañ ...

en: Connected
br: Kevreadet

en: Connection Configuration
br: Kefluniañ ar gevreadenn

en: Connection name
br: Anv ar gevreadenn

en: Connection speed
br: Tizh ar gevreadenn

en: Contacting the mirror to get the list of available packages...
br: O taremprediñ ar melezour evit kaout roll ar pakadoù hegerz ...

en: Continue anyway?
br: Kenderc'hel evelato ?

en: Cook Islands
br: Inizi Kook

en: Copying %s
br: Adskrivañ %s

en: Costa Rica
br: Kosta Rika

en: Cote d'Ivoire
br: Aod an Olifant

en: Country / Region
br: Bro / Rannvro

en: Create
br: Krouiñ

en: Create a new partition
br: Krouiñ ur parzhadur nevez

en: Creating and formatting file %s
br: O krouiñ hag o furmadiñ ar restr saveteiñ %s

en: Creating auto install floppy...
br: O krouiñ ur bladennig staliañ emgefreek ...

en: Croatia
br: Kroati

en: Croatian
br: Kroatek

en: Cuba
br: Kuba

en: Custom
br: Personelañ

en: Cylinder %d to %d
br: Kranenn %d da %d

en: Cyprus
br: Chipr

en: Czech (QWERTY)
br: Tchek (QWERTY)

en: Czech (QWERTZ)
br: Tchek (QWERTZ)

en: Czech Republic
br: Republik Tchek

en: DHCP client
br: Arval DHCP

en: DHCP host name
br: Anv DHCP

en: DNS server 1
br: Servijer DNS 1

en: DNS server 2
br: Servijer DNS 2

en: DNS server 3
br: Servijer DNS 3

en: DNS server address should be in format 1.2.3.4
br: Er furmad 1.2.3.4 e tlefe bezañ chomlec'h ar servijer DNS

en: DNS servers
br: Servijerioù DNS

en: DOS drive letter: %s (just a guess)
br: Lizher ar bladenn DOS : %s (diwar varteze hepken)

en: Danish
br: Danek

en: Database
br: Stlennvon

en: Day
br: Deiz

en: Deactivate now
br: Digevreañ bremañ

en: December
br: Kerzu

en: Default
br: Dre ziouer

en: Default OS?
br: RK dre ziouer

en: Default printer
br: Moullerez dre ziouer

en: Delay before booting default image
br: Gedvezh kent loc'hañ ar skeudenn dre ziouer

en: Delay before booting the default image
br: Gedvezh kent loc'hañ ar skeudenn dre ziouer

en: Delete
br: Dilemel

en: Delete All NBIs
br: Diuzit holl NBIoù

en: Delete selected printer
br: Lemel ar voulerez diuzet

en: Denmark
br: Danmark

en: Description
br: Deskrivadur

en: Details
br: Munudoù

en: Detected %s
br: %s kavoutet

en: Detected model: %s %s
br: Doare dinoet : %s %s

en: Detecting devices...
br: O tinoiñ trobarzhelloù ...

en: Development
br: Diorren

en: Device
br: Trobarzhell

en: Device:
br: Trobarzhell :

en: Disconnect %s
br: Digevreañ %s

en: Disconnect...
br: Digevreañ ...

en: Disk
br: Pladenn

en: Do
br: Ober

en: Do it!
br: Ober a rit !

en: Do you have another one?
br: Hag un all hoc'h eus ?

en: Do you have any %s interfaces?
br: Hag un etrefas %s bennak a zo ganeoc'h ?

en: Do you want to test the configuration?
br: Mennout a rit amprouiñ ar c'hefluniadur ?

en: Do you want to use aboot?
br: Mennout a rit implijout aboot?

en: Documentation
br: Teuliadur

en: Domain
br: Domani

en: Domain Admin User Name
br: Anv merour ar domani

en: Domain name
br: Anv ar domani

en: Dominica
br: Dominik

en: Done
br: Graet

en: Done!
br: Graet!

en: Down
br: Diskenn

en: DrakSec Basic Options
br: Dibarzhoù DrakSec diazeg

en: Drakbackup Configuration
br: Kefluniadur Drakbackup

en: Driver:
br: Sturier :

en: Duplicate mount point %s
br: Poent marc'hañ doubl %s

en: Dutch
br: Hollandek

en: Dvorak (Norwegian)
br: Dvorak (Norvegek)

en: Dvorak (Swedish)
br: Dvorak (Svedek)

en: Ecuador
br: Kehider

en: Edit
br: Kemmañ

en: Edit selected host
br: Kemmañ an ostiz diuzet

en: Edit selected host/network
br: Kemmañ an ostiz/serjiver diuzet

en: Edit selected printer
br: Kemmañ ar voulerez diuzet

en: Edit selected server
br: Kemmañ ar serjiver diuzet

en: Egypt
br: Ejipt

en: Empty
br: Goullo

en: Empty label not allowed
br: Berzet eo ar skridennadoù goullo

en: Emulate third button?
br: Kendarvan an trede nozelenn ?

en: Enable ACPI
br: Bevaatet ACPI

en: Enable multiple profiles
br: Aotren lies trolinenn

en: Enter a user
    %s
br: Skrivit un arveriad
    %s

en: Entering step `%s'
br: O kregiñ gant al lankad `%s'

en: Erase entire disk
br: Chetan an holl planedenn

en: Eritrea
br: Eritre

en: Error
br: Fazi

en: Error installing aboot, 
    try to force installation even if that destroys the first partition?
br: Fazi en ur staliañ aboot,
    klask rediañ ar staliadur zoken ma tistruj ar parzhadur kentañ ?

en: Error opening %s for writing: %s
br: Fazi en ur zigeriñ %s evit skrivañ : %s

en: Error reading file %s
br: Fazi en ur lenn ar restr %s

en: Error writing to file %s
br: Fazi en ur skrivañ er restr %s

en: Error!
br: Fazi!

en: Espanol
br: Spagnoleg

en: Estimating
br: O vrasjediñ

en: Estonia
br: Estoni

en: Estonian
br: Estoniek

en: Ethernetcard
br: Kartenn rouedad

en: Ethiopia
br: Etiopi

en: Everything (no firewall)
br: Holl (moger tan ebet)

en: Exit
br: Kuitaat

en: Exit install
br: Dilezel ar staliadur

en: Expand Tree
br: Astenn ar wezenn

en: Expert Mode
br: Mod mailh

en: FTP proxy
br: Proksi FTP

en: FTP server
br: Servijer FTP

en: February
br: C'Hwevrer

en: Fiji
br: Fidji

en: File already exists. Use it?
br: Ar restr a zo endeo. E implijout ?

en: File is already used by another loopback, choose another one
br: Restr implijet gant ur saveteiñ all endeo, dibabit unan all

en: File sharing
br: Rannañ restroù

en: Filesystem type:
br: Seurt ar reizhiad restroù :

en: Filesystem types:
br: Seurt ar reizhiadoù restroù :

en: Find Package
br: Klask Pakad

en: Finding packages to upgrade...
br: O kavout pakadoù da vremanaat ...

en: Finish
br: Disoc'h

en: Finnish
br: Finnek

en: Firewall
br: Moger tan

en: Firewall/Router
br: Moger tan

en: First DNS Server (optional)
br: Servijer DNS kentañ (da zilenn)

en: First sector of boot partition
br: Rann gentañ ar parzhadur loc'hañ

en: First sector of drive (MBR)
br: Rann gentañ ar bladenn (MBR)

en: First sector of the root partition
br: Rann gentañ ar parzhadur kentañ

en: Flags
br: Bannielloù

en: Floppy
br: Pladennig

en: Floppy Disk
br: Bladennig

en: Font List
br: Listenn nodrezhoù

en: Fonts copy
br: Adskrivañ nodrezhoù

en: Force no APIC
br: Bevaatet APIC ebet

en: Format
br: Furmadiñ

en: Format partitions
br: Furmadiñ parzhadurioù

en: Formatted
br: Furmadet

en: Formatting partition %s
br: O furmadiñ ar parzhadur %s

en: Found %s %s interfaces
br: Kavet etrefas %s %s

en: France
br: Gall

en: France [SECAM]
br: Gall [SECAM]

en: French
br: Gall

en: French Guiana
br: Gwiana gallek

en: French Polynesia
br: Polinezi galleg

en: Frequency (MHz)
br: Frekañs (Mhz)

en: Friday
br: Gwener

en: Ftp Server
br: Servijer FTP

en: GB
br: Go

en: GNOME Workstation
br: Burev GNOME

en: GPM adds mouse support to text-based Linux applications such the
    Midnight Commander. It also allows mouse-based console cut-and-paste operations,
    and includes support for pop-up menus on the console.
br: GPM a zegas implij al logodenn d'an arloadoù Linux mod-skrid evel
    Midnight Commander. Reiñ a ra tu da seveniñ obererezhoù troc'hañ-ha-pegañ,
    ha skor evit meuziadoù kemperzhel war al letrin.

en: Gambia
br: Gambi

en: Game station
br: C'hoarioù

en: Gateway
br: Treuzell

en: Gateway (e.g. %s)
br: Treuzell (ex: %s)

en: Gateway IP address
br: Chomlec'h IP ar dreuzell

en: Gateway address should be in format 1.2.3.4
br: Er furmad 1.2.3.4 e tlefe bezañ chomlec'h ar dreuzell

en: Gateway device
br: Trobarzhell an dreuzell

en: Gateway:
br: Treuzell :

en: Generic
br: Rummel

en: Generic 2 Button Mouse
br: Logodenn rummel 2 nozelenn

en: Generic 3 Button Mouse
br: Logodenn rummel 3 nozelenn

en: Generic PS2 Wheel Mouse
br: Logodenn rummel PS2 rodellek

en: Geometry: %s cylinders, %s heads, %s sectors
br: Mentoniezh : %s kranenn, %s penn, %s rann

en: Georgia
br: Jeorji

en: Georgian ("Latin" layout)
br: Jorjiek (reizhadur "Latin")

en: Georgian ("Russian" layout)
br: Jorjiek (reizhadur "Rusiek")

en: German
br: Alaman

en: German (no dead keys)
br: Alaman (stokell marv ebet)

en: Germany
br: Alamagn

en: Ghana
br: Gwana

en: Gibraltar
br: Jibraltar

en: Give a file name
br: Roit ur anv restr

en: Give the ram size in MB
br: Roit ment ar memor vev e Mo

en: Go on anyway?
br: Kenderc'hel evelato ?

en: Graphic Card
br: Kartenn C'Hrafek

en: Graphical Interface
br: Ketal Kevregañ

en: Graphical interface
br: Ketal kevregañ

en: Graphical interface at startup
br: X pa loc'her

en: Graphics card: %s
br: Kartenn c'hrafek : %s

en: Graphics card: %s
br: Kartenn c'hrafek : %s

en: Graphics memory: %s kB
br: Memor c'hrafek : %s ko

en: Greece
br: Gres

en: Greek
br: Gresianek

en: Greek (polytonic)
br: Gresianek

en: Greenland
br: Griñland

en: Grenada
br: Grenad

en: Group
br: Strollad

en: Group :
br: Strollad :

en: Guadeloupe
br: Gwadeloup

en: Guam
br: Gwam

en: Guatemala
br: Gwatemala

en: Guinea
br: Gine

en: Guinea-Bissau
br: Gine-Biso

en: Guyana
br: Gwiana

en: HTTP proxy
br: Proksi HTTP

en: Hard drive detection
br: Dinoiñ ar bladenn galet

en: Hard drive information
br: Titouroù ar bladenn

en: Harddrake help
br: Skoazell Harddrake

en: Hardware
br: Periantel

en: Help
br: Skoazell

en: Here are the entries on your boot menu so far.
    You can create additional entries or change the existing ones.
br: Setu da heul an enmontoù liesseurt.
    Gallout a rit ouzhpennañ lod pe gemmañ a re a zo.

en: Here is a list of all auto-detected printers.
br: Setu eo listenn ar voulerezioù kavoutet dre ardivink holl

en: Here is the full list of available countries
br: Setu eo listenn leun ar broioù holl

en: Here is the full list of keyboards available
br: Setu eo listenn leun ar stokellaoueg holl

en: High
br: Uhel

en: Higher
br: Uheloc'h

en: Horizontal refresh rate
br: Feur freskaat a-led

en: Host "%s", port %s
br: Ostiz « %s », porzh %s

en: Host %s
br: Ostiz %s

en: Host Name
br: Anv an Ostiz

en: Host name
br: Anv an ostiz

en: Host/network IP address missing.
br: Chomlec'h IP ar ostiz/serjiver ebet.

en: Hostname:
br: Anv an ostiz :

en: Hour
br: Eur

en: How is the printer connected?
br: Penaos eo luget ar voullerez ?

en: Hungarian
br: Hungareg

en: Hungary
br: Hongri

en: I can setup your computer to automatically start the graphical interface (XFree) upon booting.
    Would you like XFree to start when you reboot?
br: Kefluniañ ho urzhiataer evit lañsañ X ent emgefreek pa loc'ho a c'hellañ.
    Mennout a rit lañsañ X pa adloc'hit ?

en: I can't add any more partitions
br: N'hellan ouzpennañ parzhadur ebet ken

en: I don't know
br: N'ouzhon ket

en: I don't know how to format %s in type %s
br: N'ouzon ket penaos furmadiñ %s er seurt %s

en: IP address
br: Chomlec'h IP

en: IP address of host/network:
br: Chomlec'h IP ar ostiz/serjiver diuzet

en: IP address should be in format 1.2.3.4
br: Er furmad 1.2.3.4 e tlefe bezañ ar chomlec'h IP

en: ISDN Configuration
br: Kefluniadur ISDN

en: ISDN adapters
br: Kartennoù ISDN

en: ISDN card
br: Kartenn ISDN

en: ISDN connection
br: Kevreadenn ISDN

en: Iceland
br: Bro ar Skorn

en: Icelandic
br: Islandek

en: Icon
br: Arlun

en: If you have all the CDs in the list below, click Ok.
    If you have none of those CDs, click Cancel.
    If only some CDs are missing, unselect them, then click Ok.
br: M'hoc'h eus an holl CDoù er roll a-is, gwaskit Mat eo.
    Ma n'hoc'h eus hini eus ar CDoù-se, gwaskit Nullañ.
    Ma fazi deoc'h lod eus ar CDoù, andiuzit anezho ha gwaskit Mat eo.

en: If you plan to use aboot, be careful to leave a free space (2048 sectors is enough)
    at the beginning of the disk
br: M'emaoc'h e soñj implijout aboot, taolit evezh leuskel un egor dieub (2048 rann
    a zo a-walc'h) e deroù ar bladenn

en: Image
br: Skeudenn

en: Importance:
br: Talvoudegezh :

en: In some cases, the %s driver needs to have extra information to work
    properly, although it normally works fine without them. Would you like to specify
    extra options for it or allow the driver to probe your machine for the
    information it needs? Occasionally, probing will hang a computer, but it should
    not cause any damage.
br: E degouezhoù 'zo, ar sturier %s en deus ezhomm titouroù ouzhpenn evit mont
    en-dro reizh, daoust ma da en-dro mat hepto peurvuiañ. Ha mennout a rit spisaat
    dibaboù ouzphenn evitañ, pe aotren d'ar sturier amprouiñ ho penvek evit
    an titouroù en deus ezhomm ? A-wechoù, amprouiñ a c'hell sac'hañ un urzhiataer,
    hogen ne raio reuz ebet.

en: India
br: Indez

en: Individual package selection
br: Diuz pakadoù unan hag unan

en: Indonesia
br: Indonezi

en: Info
br: Titouroù

en: Info:
br: Titouroù:

en: Information
br: Keleier

en: Initrd-size
br: Ment an Initrd

en: Insert a blank floppy in drive %s
br: Lakait ur bladennig gwerc'h el lenner %s

en: Insert a floppy in drive
    All data on this floppy will be lost
br: Lakait ur bladennig el lenner
    Kollet e vo holl roadoù ar bladennig-se

en: Install
br: Staliañ

en: Install bootloader
br: Staliañ ar c'harger loc'hañ

en: Install system
br: Staliañ ar reizhiad

en: Install/Upgrade
br: Staliañ/Bremanaat

en: Installation of %s failed. The following error occured:
br: Staliadur %s a zo sac'het. Degouezhet eo ar fazi a heul :

en: Installing
br: O staliañ

en: Installing %s ...
br: O staliañ %s ...

en: Installing Foomatic...
br: O staliañ Foomatik ...

en: Installing HPOJ package...
br: O staliañ pakad HPOJ ...

en: Installing PPD file...
br: O staliañ ar restr PPD ...

en: Installing SANE packages...
br: O staliañ pakadoù SANE ...

en: Installing bootloader
br: Staliañ ar c'harger loc'hañ

en: Installing driver for %s card %s
br: O staliañ ur sturier evit kartenn %s %s

en: Installing mtools packages...
br: O staliañ pakad mtools ...

en: Installing package %s
br: O staliañ ar pakad %s

en: Installing package %s
    %d%%
br: O staliañ ar pakad %s
    %d%%

en: Installing packages...
br: O staliañ pakadoù ...

en: Interface
br: C'hetal

en: Interface %s (on network %s)
br: Etrefas %s (war rouedad %s)

en: Interface:
br: C'hetal :

en: Internet
br: Kenrouedad

en: Internet connection configuration
br: Kefluniadur ar internet

en: Internet gateway
br: Dreuzell an Internet

en: Iranian
br: Iraniek

en: Iraq
br: Irak

en: Ireland
br: Iwerzhon

en: Irish
br: Iwerzhoneg

en: Is this an install or an upgrade?
br: Hag ur staliadur pe ur bremanadur eo ?

en: Is this correct?
br: Ha reizh eo ?

en: Is this the correct setting?
br: Ha reizh eo ar c'hefluniadur ?

en: Is your hardware clock set to GMT?
br: Ha war GMT eo lakaet ho eurier periantel ?

en: Israeli
br: Israelian

en: Israeli (Phonetic)
br: Israelian (soniadel)

en: Italian
br: Italianek

en: Italy
br: Itali

en: Jamaica
br: Jamaik

en: January
br: Genver

en: Japan
br: Japon

en: Japanese 106 keys
br: Japonek (106 stokell)

en: Jordan
br: Jordani

en: July
br: Gouhere

en: June
br: Mezheven

en: KB
br: Ko

en: KDE Workstation
br: Burev KDE

en: Kannada
br: Kanadian

en: Kazakhstan
br: Kazakstan

en: Kensington Thinking Mouse
br: Logodenn Kensington Thinking

en: Keyboard
br: Stokellaoueg

en: Keyboard layout: %s
br: Reizhadur ar stokellaoueg : %s

en: Korea
br: Kore

en: Korea (North)
br: Kore (Norzh)

en: Korean keyboard
br: Stokellaoueg korean

en: Kuwait
br: Kowaet

en: Kyrgyzstan
br: Kirgistan

en: LAN Configuration
br: Kefluniadur ar rouedad takad lec'hel

en: LAN configuration
br: Kefluniadur ar rouedad takad lec'hel

en: LAN connection
br: Kevreadenn gant ur rouedad takad lec'hel

en: LDAP Server
br: Servijer LDAP

en: LILO with graphical menu
br: LILO gant meuziad c'hrafek

en: LILO with text menu
br: LILO gant meuziad skrid

en: LILO/grub Installation
br: Staliadur LILO/grub

en: LOCAL
br: LEC'HEL

en: LVM name?
br: Anv LVM?

en: LVM-disks %s
br: Pladennoù LVM %s

en: Label
br: Skridennad

en: Language
br: Dibabit ho yezh

en: Laotian
br: Laosiek

en: Latin American
br: Amerikan Latin

en: Launch userdrake
br: Lañsañ userdrake

en: Leaving in %d seconds
br: Echu eo da %d eilenn

en: Lebanon
br: Liban

en: Lesotho
br: Lesoto

en: Level %s
br: Live %s

en: Libya
br: Libi

en: Lithuania
br: Lituani

en: Lithuanian "number row" QWERTY
br: Lituaniek QUERTY "linenn sifroù"

en: Lithuanian "phonetic" QWERTY
br: Lituaniek QUERTY "soniadel"

en: Lithuanian AZERTY (new)
br: Lituaniek AZERTY (nevez)

en: Lithuanian AZERTY (old)
br: Lituaniek AZERTY (kozh)

en: Load from floppy
br: Assevel adalek ar pladennig

en: Loading from floppy
br: Assevelañ adalek ar pladennig

en: Loading module %s failed.
    Do you want to try again with other parameters?
br: Kargañ ar mollad %s a zo sac'het.
    Mennout a rit klask adarre gant arventennoù all ?

en: Local Printer
br: Moullerez lec'hel

en: Local Printers
br: Moullerezioù lec'hel

en: Local files
br: Restroù lec'hel

en: Local printer
br: Moullerez lec'hel

en: Location
br: Lec'hel

en: Location on the bus
br: Lec'hel war ar bus

en: Login ID
br: Anv ereañ

en: Logitech CC Series
br: Logitech doare CC

en: Logitech Mouse (serial, old C7 type)
br: Logodenn Logitech (a-steud, seurt C7 kozh)

en: Logitech MouseMan
br: Logitech MouseMan+/FirstMouse+

en: Looking at packages already installed...
br: O kavout pakadoù a zo staliet eo ...

en: Looking for available packages...
br: O klask ar pakadoù hegerz ...

en: Loopback
br: Saveteiñ

en: Loopback file name:
br: Anv ar restr saveteiñ :

en: Loopback file name: %s
br: Anv ar restr saveteiñ : %s

en: Loopback file(s):
       %s
br: Restr(où) saveteiñ :
       %s

en: Luxembourg
br: Luksembourg

en: MB
br: Mo

en: MM Series
br: Doare MM

en: MOVE YOUR WHEEL!
br: FIÑV HO RODELL !

en: Mac Address
br: Chomlec'h MAC

en: Macedonia
br: Makedonia

en: Macedonian
br: Makedonia

en: Madagascar
br: Madagaskar

en: Mail
br: Mailh

en: Mail Server
br: Servijer mailh

en: Malaysia
br: Malezia

en: Maldives
br: Inizi Maldiv

en: Malta
br: Malt

en: Manage connections
br: Meran liammoù

en: Mandrakelinux Installation %s
br: Staliadur Mandrakelinux %s

en: Mandrakelinux can support multiple languages. Select
    the languages you would like to install. They will be available
    when your installation is complete and you restart your system.
br: Gallout a rit dibab yezhoù all hag a vo hegerz goude staliañ

en: March
br: Meurzh

en: Marshall Islands
br: Inizi Marshall<

en: Martinique
br: Martinik

en: Master
br: Mestr

en: Mauritania
br: Maouritani

en: Mauritius
br: Maouritani

en: May
br: Mae

en: Mayotte
br: Mayot

en: Mexico
br: Meksiko

en: Micronesia
br: Mikronesi

en: Minute
br: Munutenn

en: Model
br: Gobari

en: Model name
br: Anv ar gobari

en: Modem connection
br: Kevreadenn gant ur modem

en: Modem sound
br: Son ar modem

en: Modify
br: Kemmañ

en: Modify RAID
br: Kemmañ RAID

en: Module
br: Mollad

en: Module configuration
br: Kefluniañ ar mollad

en: Module name
br: Anv ar mollad

en: Module options:
br: Dibarzhoù ar mollad :

en: Moldova
br: Moldavi

en: Monaco
br: Monako

en: Monday
br: Lun

en: Mongolia
br: Mongoli

en: Mongolian (cyrillic)
br: Mongoliek (lizherenneg ar ruseg)

en: Monitor
br: Skramm

en: Monitor HorizSync: %s
br: KempredA-led ar skramm : %s

en: Monitor VertRefresh: %s
br: FreskA-serzh ar skramm : %s

en: Monitor: %s
br: Skramm : %s

en: Month
br: Miz

en: More
br: Mui

en: More Options
br: Dibarzhoù a-gresk

en: Morocco
br: Marok

en: Mount
br: Marc'hañ

en: Mount options
br: Dibarzhoù marc'hañ

en: Mount point
br: Poent marc'hañ

en: Mount point:
br: Poent marc'hañ :

en: Mount points must begin with a leading /
br: Poentoù marc'hañ a rank kregiñ gant /

en: Mounted
br: Marc'het

en: Mounting partition %s
br: O zivarc'hañ ar parzhadur %s

en: Mounts and unmounts all Network File System (NFS), SMB (Lan
    Manager/Windows), and NCP (NetWare) mount points.
br: Evit marc'hañ ha divarc'hañ poentoù marc'hañ an holl Reizhiadoù Restroù
    Rouedad (NFS), SMB (Lan Manager/Windows) ha NCP (NetWare).

en: Mouse
br: Logodenn

en: Mouse Port
br: Porzh al logodenn

en: Mouse device: %s
br: Trobarzhell al logodenn : %s

en: Mouse test
br: Testañ al logodenn

en: Mouse type: %s
br: Seurt logodenn : %s

en: Move
br: Dilec'hiañ

en: Moving
br: O tilec'hiañ

en: Moving partition...
br: O tilec'hiañ ur parzhadur ...

en: Mozambique
br: Mozambik

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP
    networks. This service provides NFS file locking functionality.
br: NFS a zo ur c'homenad brudet evit rannañ restroù dre rouedadoù
    TCP/IP. Ar servij-mañ a bourvez un arc'hwel morailhañ restroù NFS.

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP networks.
    This service provides NFS server functionality, which is configured via the
    /etc/exports file.
br: NFS a zo ur c'homenad brudet evit rannañ restroù dre rouedadoù TCP/IP.
    Ar servij-mañ a bourvez arc'hweloù ur servijer NFS, a vez kefluniaet dre ar
    restr /etc/exports.

en: NIS Domain
br: Domani NIS

en: NIS Server
br: Servijer NIS

en: NO
br: NANN

en: NONE
br: EBET

en: NOT FOUND
br: N'EO KET BET KAVET

en: NTP Server
br: Servijer NTP

en: Name
br: Anv

en: Name Servers:
br: Anv servijerioù

en: Name of printer
br: Anv ar voullerez

en: Name/IP address of host:
br: Chomlec'h IP/Anv ar oztiz :

en: Name:
br: Anv:

en: Name:
br: Anv:

en: Namibia
br: Namibi

en: Net Device
br: Trobarzhell ar rouedad

en: NetWare Printer Options
br: Dibarzhoù ar voullerez NetWare

en: Netherlands
br: Izelvroioù

en: Netmask
br: Maskl rouedad

en: Netmask:
br: Maskl rouedad :

en: Network
br: Rouedad

en: Network %s
br: Rouedad %s

en: Network & Internet
br: Rouedad hag Internet

en: Network & Internet Configuration
br: Kefluniadur ar rouedad hag internet

en: Network Computer (client)
br: Arval rouedad

en: Network Computer server
br: Servijer rouedad

en: Network Configuration
br: Kefluniadur ar rouedad

en: Network Options
br: Dibarzhoù ar rouedad

en: Network configuration (%d adapters)
br: Kefluniadur ar rouedad (%d kartenn)

en: Network interface
br: Etrefas rouedad

en: Network printer "%s", port %s
br: Moullerez rouedad « %s », porzh %s

en: Network printer (TCP/Socket)
br: Moullerez rouedad (TCP/Socket)

en: New
br: Nevez

en: New Caledonia
br: Kaledoni-nevez

en: New Zealand
br: Zeland Nevez

en: New devfs device
br: Trobarzhell devfs nevez

en: New printer name
br: Anv nevez ar voullerez

en: New size in MB:
br: Ment nevez e Mo :

en: Next
br: A heul

en: Nicaragua
br: Nikwaraga

en: Niger
br: Nijer

en: Nigeria
br: Nijeria

en: No
br: Ket

en: No Ip
br: IP ebet

en: No Mask
br: Mask ebet

en: No details
br: Munudoù ebet

en: No devices found
br: N'eo ket trobarzhell ebet !

en: No floppy drive available
br: Lenner pladennig hegerz ebet

en: No fonts found
br: Nodrezhoù ebet kavet

en: No hard drives found
br: N'eo ket pladenn ebet

en: No known driver
br: Mollad anavez

en: No mouse
br: Logodenn ebet

en: No network card
br: Kartenn rouedad ebet

en: No open source driver
br: N'eo ket ur mollad dieub

en: No partition available
br: Parzhadur hegerz ebet

en: No password
br: Tremenger ebet

en: No printer
br: Moullerez ebet

en: No printer found!
br: N'eo ket moullerez ebet !

en: No remote machines
br: Reizhiadoù a-bell ebet

en: No sharing
br: N'eo ket lodañ

en: NoVideo
br: N'eo ket video

en: None
br: Hini ebet

en: Norway
br: Norvej

en: Norwegian
br: Norvegek

en: Not connected
br: Kevreadet ebet

en: Not enough partitions for RAID level %d
br: Ket a-walc'h a parzhadurioù evit RAID live %d

en: Not enough swap space to fulfill installation, please add some
br: Ket a-walc'h a zisloañ evit peurstaliañ, kreskit anezhañ mar plij

en: Not formatted
br: Ket furmadet

en: Not installed
br: N'eo ket staliet

en: November
br: Du

en: OK
br: YA

en: October
br: Here

en: Ok
br: Mat eo

en: Old device file
br: Trobarzhell kozh ar restr

en: On CD-R
br: War CD-R

en: On CUPS server "%s"
br: War ar servijer CUPS « %s »

en: On Floppy
br: War bladennig

en: On Tape Device
br: War Bandenn

en: Operating frequency
br: Frekañs labour

en: Option ``Restrict command line options'' is of no use without a password
br: Didalvout eo ``Strishaat dibarzhoù al linenn urzhiañ'' hep tremenger

en: Options
br: Dibarzhoù

en: Options: %s
br: Dibarzhoù: %s

en: Other
br: All

en: Other Graphical Desktops
br: All burevioù c'hrafek

en: Other OS (MacOS...)
br: Reizhiadoù (MacOS ...)

en: Other OS (SunOS...)
br: Reizhiadoù all (SunOS ...)

en: Other OS (windows...)
br: Reizhiadoù (windows ...)

en: Other ports
br: Porzhioù all

en: PCMCIA support is usually to support things like ethernet and
    modems in laptops.  It won't get started unless configured so it is safe to have
    it installed on machines that don't need it.
br: Skorañ PCMCIA a zegas an tu da implijonut traoù evel ethernet ha modemoù
    e urzhiataeroù hezoug. Ne vo ket kroget hep bezañ bet kefluniet, rak-se eo diarvar
    e staliañ war ardivinkoù n'o deus ket ezhomm anezhañ.

en: POP and IMAP Server
br: Servijer POP ha LDAP

en: PXE Image
br: Skeudenn PXE

en: Package Group Selection
br: Diuzadenn strollad pakadoù

en: Package not installed
br: N'eo ket staliet ar pakad

en: Package selection
br: Diuzadenn pakadoù

en: Package:
br: Pakad :

en: Palau
br: Palo

en: Palestine
br: Palestin

en: Parameters
br: Arventennoù

en: Paranoid
br: Ankeniet

en: Partition booted by default
        (for MS-DOS boot, not for lilo)
br: Parzhadur loc'het dre ziouer
        (evit loc'hañ MS-DOS, ket evit lilo)

en: Partition table of drive %s is going to be written to disk!
br: War-nes bezañ skrivet war bladenn eo taolenn barzhañ an ardivink %s !

en: Partition table type: %s
br: Seurt taolenn barzhañ : %s

en: Partitioning
br: O parzhañ

en: Partitioning failed: %s
br: Parzhañ a zo sac'het : %s

en: Password
br: Tremenger

en: Password (again)
br: Tremenger (adarre)

en: Passwords are now enabled, but use as a networked computer is still not recommended.
br: Gweredekaet eo bremañ an tremenger, hogen dierbedet eo c'hoazh an implij en ur rouedad

en: Path
br: Hent

en: Permissions
br: Reizhan

en: Peru
br: Peroù

en: Philippines
br: Filipin

en: Phone number
br: Niverenn bellgomz

en: Please choose a language to use.
br: Diuzit ar yezh da implijout, mar plij.

en: Please choose the desired security level
br: Dibabit al live surentez c'hoantet

en: Please choose which serial port your modem is connected to.
br: Dibabit ouzh pe borzh a-steud eo luget ho modem, mar plij.

en: Please choose which serial port your mouse is connected to.
br: Dibabit ar porzh a-steud m'eo luget ho logodenn outañ, mar plij.

en: Please choose your ADSL provider
br: Diuzit ho pourchaser ADSL, mar plij :

en: Please choose your country.
br: Dibabit hor bro, mar plij.

en: Please choose your keyboard layout.
br: Dibabit reizhadur ho stokellaoueg mar plij.

en: Please choose your mouse type.
br: Dibabit seurt ho logodenn, mar plij.

en: Please choose your type of mouse.
br: Dibabit seurt ho logodenn, mar plij.

en: Please click on a partition
br: Klikit war ur parzhadur mar plij

en: Please enter the IP configuration for this machine.
    Each item should be entered as an IP address in dotted-decimal
    notation (for example, 1.2.3.4).
br: Skrivit ar c'hefluniadur IP evit ar benveg-mañ mar plij.
    Pep mellad a zlefe bezañ skrivet evel ur chomlec'h IP e stumm
    sifroù dekvel pikoù etrezo (da skouer 1.2.3.4).

en: Please enter your host name.
    Your host name should be a fully-qualified host name,
    such as ``mybox.mylab.myco.com''.
    You may also enter the IP address of the gateway if you have one.
br: Roit ho anv ostiz mar plij.
    Un anv peurzoareet a zlefe bezañ hini o ostiz,
    evel ``mabenveg.mastal.makomp.com''.
    Gallout a rit ivez reiñ chomlec'h IP an dreuzell m'hoc'h eus unan

en: Please give a user name
br: Roit un anv arveriad mar plij

en: Please insert floppy disk:
br: Lakait ur bladennig el lenner map plij :

en: Please log out and then use Ctrl-Alt-BackSpace
br: Dizereit mar plij ha neuze implijit Ctrl-Alt-WarGil

en: Please make a backup of your data first
br: Gwarezit ho roadoù da gentañ mar plij

en: Please select the correct port. For example, the "COM1" port under
    Windows is named "ttyS0" under GNU/Linux.
br: Diuzit ar porzh a zere mar plij. Da skouer, porzh « COM1 » dindan MS
    Windows a vez anvet « ttyS0 » gant Linux.

en: Please test the mouse
br: Testan ak logodenn, mar plij

en: Please try again
br: Klaskit adarre mar plij

en: Please wait
br: Gortozit mar plij

en: Please wait, detecting and configuring devices...
br: Gortozit mar plij, o tinoiñ trobarzhelloù ha o kefluniañ trobarzhelloù ...

en: Please wait, preparing installation...
br: Gortozit mar plij, o prientiñ ar staliadur

en: Please, choose your keyboard layout.
br: Dibabit reizhadur ho stokellaoueg, mar plij.

en: Poland
br: Pologn

en: Polish
br: Polonek

en: Polish (qwerty layout)
br: Polonek (reizhadur qwerty)

en: Polish (qwertz layout)
br: Polonek (reizhadur qwerty)

en: Poor
br: Paour

en: Port
br: Porzh

en: Port:
br: Porzh :

en: Port: %s
br: Porzh: %s

en: Portuguese
br: Portugalek

en: Post-install configuration
br: Kefluniadur goude staliañ

en: Postfix mail server
br: Servijer mailh Postfix

en: PostgreSQL or MySQL database server
br: Servijer stlennvon PostgreSQL pe MySQL

en: Precise RAM size if needed (found %d MB)
br: Spisait ment ar memor vev diouzh ret (kavet %d Mo)

en: Preference:
br: Dibarzh :

en: Preferences
br: Dibarzhoù

en: Preparing bootloader...
br: O prientiñ ar c'harger loc'hañ ...

en: Preparing installation
br: O prientiñ ar staliadur

en: Preparing printer database...
br: O prientiñ ar stlennvon ar voullerezioù ...

en: Previous
br: Diaraog

en: Print
br: Moulañ

en: Print Queue Name
br: Anv ar steud moullañ

en: Printer
br: Moullerez

en: Printer "%s" on server "%s"
br: Moullerez « %s » war servijer « %s »

en: Printer Server
br: Servijer moullañ

en: Printer auto-detection
br: Dinoiñ dre ardivink moullerezioù

en: Printer on NetWare server
br: Moullerez war ur servijer NetWare

en: Printer on SMB/Windows 95/98/NT server
br: Moullerez war ur servijer SMB/Windows 95/98/NT

en: Printer on remote CUPS server
br: Moullerez war ar Servijer CUPS a-bell

en: Printer on remote lpd server
br: Moullerez war ar Servijer lpd a-bell

en: Printer options
br: Dibarzhoù ar voullerez

en: Printing
br: Moullañ

en: Printing test page(s)...
br: O voullañ pajenn(où) skrid ...

en: Processors
br: Kewerierioù

en: Property
br: Perzhioù

en: Protocol
br: Komenad

en: Provider name (ex provider.net)
br: Anv ar pourchaser (ex pourchaser.net)

en: Provider phone number
br: Niverenn bellgomz ar pourchaser

en: Provider:
br: Pourchaser :

en: Proxies
br: Proksioù

en: Proxies configuration
br: Kefluniadur proksioù

en: Proxy should be http://...
br: http://... a zlefe bezañ ar proksi

en: Puerto Rico
br: Porto Rico

en: Qatar
br: Kwatar

en: Quit
br: Kuitaat

en: Quit without saving
br: Kuitaat hep enrollañ

en: Quit without writing the partition table?
br: Kuitaat hep skrivañ an daolenn barzhañ ?

en: RAID-disks %s
br: Pladennoù RAID %s

en: Re-install Boot Loader
br: Staliañ ar c'harger loc'hañ c'hoazh

en: Read carefully!
br: Lennit aketus !

en: Reading printer database...
br: O lenn stlennvon ar voullerezioù ...

en: Real name
br: Anv gwirion

en: Reboot
br: Adlañsañ

en: Refresh
br: Adtresan

en: Refuse
br: Ne blij ket din

en: Reload partition table
br: Adkargañ ar daolenn barzhañ

en: Remote
br: A-bell

en: Remote Administration
br: Mererezh a-bell

en: Remote CUPS server
br: Servijer CUPS a-bell

en: Remote host name
br: Anv an ostiz a-bell

en: Remote host name missing!
br: Anv an ostiz a-bell a ra diouer !

en: Remote lpd Printer Options
br: Dibarzhoù ar voullerez lpd a-bell

en: Remote printer
br: Moullerez a-bell

en: Remote printer name
br: Anv ar voullerez a-bell

en: Remote printer name missing!
br: Anv an ostiz a-bell a ra diouer

en: Remove
br: Distrujer

en: Remove Windows
br: Chetan Windows

en: Remove Windows(TM)
br: Chetan Windows(TM)

en: Remove a network interface
br: Lebel un etrefas rouedad

en: Remove from LVM
br: Lemel diwar LVM

en: Remove from RAID
br: Lemel diwar RAID

en: Remove selected host
br: Lemel ar ostiz diuzet

en: Remove selected host/network
br: Lemel ar ostiz/serjiver diuzet

en: Remove selected server
br: Lemel ar servijer diuzet

en: Removing %s
br: Lemel %s

en: Removing %s ...
br: Lemel %s ...

en: Removing old printer "%s"...
br: Lemel ar voullerez gozh « %s » ...

en: Removing packages...
br: Lemel pakadoù ...

en: Removing printer "%s"...
br: Lemel ar voullerez « %s » ...

en: Report
br: Dezrevell

en: Rescue partition table
br: Taolenn barzhañ saveteerezh

en: Reset
br: Deraouekaat

en: Resize
br: Adventañ

en: Resizing
br: Oc'h adventañ

en: Resizing Windows partition
br: Oc'h adventañ ar parzhadur Windows

en: Resolution
br: Spister

en: Resolution: %s
br: Spister: %s

en: Resolutions
br: Spisterioù

en: Restore
br: Nevesaat

en: Restore Selected
    Files
br: Lemel restroù
    dibabet

en: Restore partition table
br: Adaozañ ar daolenn barzhañ

en: Restoring from file %s failed: %s
br: Assevel adalek ar restr %s sac'het %s

en: Restrict command line options
br: Strishaat dibarzhoù al linenn urzhiañ

en: Retry
br: Aklask

en: Reunion
br: Enez ar Reunion

en: Romania
br: Roumani

en: Romanian (qwerty)
br: Romaniek (qwerty)

en: Romanian (qwertz)
br: Romaniek (Yawertz)

en: Root
br: Gwrizienn

en: Root partition size in MB:
br: Ment ar parzhadur gwrizienn e Mo :

en: Root password
br: Termeniñ tremenger root

en: Runs commands scheduled by the at command at the time specified when
    at was run, and runs batch commands when the load average is low enough.
br: Seveniñ an urzhiadoù steuñvaet gant an urzhiad at d'ar pred laket pa 'z eo
    bet sevenet at, ha seveniñ urzhiadoù dre lod pa 'z eo izel a-walc'h ar garg.

en: Russia
br: Rusi

en: Russian
br: Rusiek

en: Russian (Phonetic)
br: Russian (soniadel)

en: SCSI controllers
br: Kartennoù SCSI

en: SILO Installation
br: Staliadur SILO

en: SMB (Windows 9x/NT) Printer Options
br: Dibarzhoù moullañ SMB (Windows 9x/NT)

en: SMB server IP
br: IP ar servijer SMB

en: SMB server host
br: Ostiz ar servijer SMB

en: SMBus controllers
br: Kartennoù SMBus

en: SSH Server
br: Servijer SSH

en: SSH server
br: Servijer SSH

en: Saami (norwegian)
br: Sami (Norvegek)

en: Saint Helena
br: Sant Lena

en: Saint Lucia
br: Santez Luci

en: Saint Pierre and Miquelon
br: Sant Per ha Mikelon

en: Samba Server
br: Servijer Samba

en: Samba server
br: Servijer Samba

en: Samoa
br: Inizi Samoe

en: Saturday
br: Sul

en: Saudi Arabia
br: Arabi Saudiet

en: Save
br: Enrollañ

en: Save as..
br: Enrollañ e ...

en: Save on floppy
br: Enrollañ war bladennig

en: Save partition table
br: Skrivañ an daolenn barzhañ

en: Saves and restores system entropy pool for higher quality random
    number generation.
br: Enroll hag assav poul dizurzh ar reizhiad evit genel niveroù
    dargouezhek gant gwelloc'h perzhded.

en: Scanner
br: Eiltreser

en: Scanning network...
br: O klask war ar rouedad ...

en: Script-based
br: Diazezet war ur skrid

en: Search domain
br: Domani glask

en: Search new servers
br: Klask servijerioù nevez

en: Search servers
br: Klask servijerioù

en: Search:
br: Klask :

en: Searching for new printers...
br: O klask moullerezioù nevez ...

en: Searching for new scanners ...
br: O klask eiltreseroù nevez ...

en: Searching for scanners ...
br: O klask eiltreseroù ...

en: Second DNS Server (optional)
br: Eil servijer DNS (da zilenn)

en: Secondary
br: Eil derez

en: Sector
br: Rann

en: Security
br: Diogelroez

en: Security Level
br: Live an diogelroez

en: Security Level:
br: Live Surentez :

en: Security level
br: Live surentez

en: See hardware info
br: Gwelet titouroù periantel

en: Select PPD file
br: Diuzit ar restr PPD

en: Select Printer Connection
br: Diuzit lugerezh ar voullerez

en: Select file
br: Diuzit ar restr

en: Select installation class
br: Diuzit renkad ar staliadur

en: Select the memory size of your graphics card
br: Diuzit ment memor ho kartenn c'hrafek

en: Select the network interface to configure:
br: Dibabit an etrefas rouedad a kefluniañ :

en: Select the network interface to remove:
br: Dibabit an etrefas rouedad a lemel :

en: Select your provider:
br: Diuzit ho pourchaser :

en: September
br: Gwengolo

en: Serbian (cyrillic)
br: Serbiek (lizherenneg ar ruseg)

en: Server
br: Servijer

en: Server Name
br: Anv ar servijer

en: Server:
br: Servijer :

en: Server:
br: Servijer :

en: Services
br: Servijerioù

en: Services settings
br: Dibarzhoù ar serjivioù

en: Set root password
br: Termeniñ tremenger root

en: Settings
br: Dibarzhoù

en: Seychelles
br: Sechell

en: Share name
br: Anv rannet

en: Sierra Leone
br: Siera Leoñ

en: Singapore
br: Singapour

en: Size
br: Ment

en: Size in MB:
br: Ment e Mo :

en: Size:
br: Ment:

en: Size: %s
br: Ment: %s

en: Size: %s
br: Ment: %s

en: Skip
br: Tremen e-biou

en: Slovakia
br: Slovaki

en: Slovakian (QWERTY)
br: Slovakek (QWERTY)

en: Slovakian (QWERTZ)
br: Slovakek (QWERTZ)

en: Slovenia
br: Sloveni

en: Slovenian
br: Slovek

en: Software Manager
br: Merour Poelladoù

en: Solomon Islands
br: Inizi Salaun

en: Somalia
br: Somali

en: Some steps are not completed.
    
    Do you really want to quit now?
br: Lankadoù 'zo n'int ket peurc'hraet.
    
    Mennout a rit kuitaat da vat bremañ ?

en: Sound card
br: Kartenn son

en: Sound configuration
br: Kefluniadur son

en: Soundcard
br: Kartenn son

en: Spain
br: Spagn

en: Spanish
br: Spagnol

en: Specify options
br: Spisait dibarzhoù

en: Standard
br: Skouer

en: Start sector:
br: Rann kregiñ :

en: Start: sector %s
br: O kregiñ : rann %s

en: Stop
br: Plaenaozañ

en: Stop Server
br: Plaenaozañ ar servijer

en: Subnet Mask:
br: Maskl rannrouedad :

en: Subnet mask
br: Maskl rannrouedad

en: Subnet:
br: Rannrouedad :

en: Sudan
br: Sondan

en: Summary
br: Evit diverriñ

en: Summary:
br: Diverrañ :

en: Sun - Mouse
br: Logodenn Sun

en: Sunday
br: Sadorn

en: Suriname
br: Surinam

en: Swap
br: Disloañ

en: Swap partition size in MB:
br: Ment ar parzhadur disloañ e Mo :

en: Sweden
br: Sued

en: Swedish
br: Svedek

en: Swiss (French layout)
br: Suis (reizhadur gall)

en: Swiss (German layout)
br: Suis (reizhadur alaman)

en: Switzerland
br: Suis

en: Syria
br: Siri

en: Syriac
br: Siriak

en: Syriac (phonetic)
br: Siriak (soniadel)

en: Syslog is the facility by which many daemons use to log messages
    to various system log files.  It is a good idea to always run syslog.
br: Syslog a zo ur gwazerezh ma enroll drezañ an diaouled niverus o c'hemennadoù
    e kerzhlevrioù liesseurt ar reizhiad. Ur mennozh mat eo seveniñ ingal syslog.

en: System
br: Reizhiad

en: System Options
br: Dibarzhoù ar reizhiad

en: System configuration
br: Kefluniañ ar reizhiad

en: System installation
br: Staliadur ar reizhiad

en: System settings
br: Dibarzhoù ar reizhiad

en: TB
br: To

en: TCP/Socket Printer Options
br: Dibarzhoù ar voullerez TCP/Socket

en: TV card
br: Kartenn pellwel

en: Taiwan
br: Taeihlwan

en: Tajikistan
br: Tadjikistan

en: Tamil (ISCII-layout)
br: Tamoul (reizhadur ISCII)

en: Tanzania
br: Tanzani

en: Tape
br: Bandenn

en: Telnet server
br: Servijer telnet

en: Telugu
br: Telegu

en: Terminal-based
br: Diazezet war un dermenell

en: Test
br: Testañ

en: Test of the configuration
br: Amprouiñ ar c'hefluniadur

en: Thai keyboard
br: Stokellaoueg Thai

en: The backup partition table has not the same size
    Still continue?
br: N'eo ket heñvel ment an daolenn barzhañ gwarezet
    Kenderc'hel memestra ?

en: The following packages are going to be installed
br: Ar pakadoù a-heul a zo war-nes bezañ staliet

en: The following packages are going to be removed
br: Ar pakadoù a-heul a zo war-nes bezañ lamet

en: The following printer was auto-detected.
br: Ar voulerez a-heul a zo kavoutet dre ardivink.

en: The internet superserver daemon (commonly called inetd) starts a
    variety of other internet services as needed. It is responsible for starting
    many services, including telnet, ftp, rsh, and rlogin. Disabling inetd disables
    all of the services it is responsible for.
br: An diaoul gourservijer kenrouedad (anvet inetd ordinal) a loc'h ur
    bochad a servijoù kenrouedad all diouzh an ezhomm. E karg loc'hañ meur a servijoù
    eo, en o zouez telnet, ftp, rsh, and rlogin. Dizoberiañ inetd a zizoberia
    an holl servijoù m'eo eñ atebek warno.

en: The package %s is going to be removed.
br: Ar pakad %s a zo war-nes bezañ lamet.

en: The passwords do not match
br: An tremegerioù ne glot ket

en: The portmapper manages RPC connections, which are used by
    protocols such as NFS and NIS. The portmap server must be running on machines
    which act as servers for protocols which make use of the RPC mechanism.
br: Ar c'hartenner porzhioù a vera kevreadennoù RPC, a zo implijet gant
    komenadoù evel NFS ha NIS. Ar servijer kartenn-porzhioù a rankfe mont en-dro
    war ardivinkoù anezho servijerien komenadoù a implij ar reizhiad  RPC.

en: The routed daemon allows for automatic IP router table updated via
    the RIP protocol. While RIP is widely used on small networks, more complex
    routing protocols are needed for complex networks.
br: An diaoul routed a ro an tu da vremanaat ent emgefreek an taolenn henchañ
    IP dre ar c'homenad RIP. Tra ma vez implijet aliesig RIP war rouedadoù bihan,
    ezhomm a zo komenadoù henchañ kemplezhoc'h evit rouedadoù rouestlet.

en: The rstat protocol allows users on a network to retrieve
    performance metrics for any machine on that network.
br: Ar c'homenad rstat a ro tu da implijerien ur rouedad da zastum
    muzulioù barregezh diwar ne vern pe ardivink er rouedad-se.

en: The rusers protocol allows users on a network to identify who is
    logged in on other responding machines.
br: Ar c'homenad rusers a ro tu da implijerien ur rouedad da anavezout piv
    a zo kevreet ouzh ardivinkoù all a respont.

en: The rwho protocol lets remote users get a list of all of the users
    logged into a machine running the rwho daemon (similiar to finger).
br: Ar c'homenad rwho a bourchas da implijerien a-bell roll an holl arveriaded a zo
    kevreet ouzh un ardivink ma da en-dro warnañ an diaoul rwhod (heñvel ouzh finger).

en: The two critical parameters are the vertical refresh rate, which is the rate
    at which the whole screen is refreshed, and most importantly the horizontal
    sync rate, which is the rate at which scanlines are displayed.
    
    It is VERY IMPORTANT that you do not specify a monitor type with a sync range
    that is beyond the capabilities of your monitor: you may damage your monitor.
     If in doubt, choose a conservative setting.
br: An div arventenn dreistpouezus a zo ar feur freskaat a-serzh, da lavaret eo ar
    feur ma vez freskaet ar skramm a-bezh, ha pouezusuc'h c'hoazh ar feur kempredañ
    a-led, da lavaret eo ar feur ma vez diskwelet linennoù skubañ.
    
    HOLLBOUEZHUS eo deoc'h na spisaat ur seurt skramm gant ur feur kempredañ
    a zo en tu-hont da varregezh ho skramm : gallout a rafe gwastañ ho skramm
     M'hoc'h eus douetañs, dibabit ur c'hefluniadur fur.

en: The user name is too long
br: Re hir eo eo an anv arveriad-se

en: The user name must contain only lower cased letters, numbers, `-' and `_'
br: An anv arveriad a zle bezañ ennañ lizherennoù munut, sifroù, `-' ha `_' hepken

en: There is already a partition with mount point %s
br: Bez' ez eus ur parzhadur e boent marc'hañ %s endeo

en: There was an error installing packages:
br: Ur fazi a zo bet en ur staliañ ar pakadoù :

en: There was an error ordering packages:
br: Ur fazi a zo bet en ur rummañ pakadoù :

en: This floppy is not FAT formatted
br: N'eo ket ur bladennig FAT

en: This is a mandatory package, it can't be unselected
br: Hemañ a zo ur pakad ret, n'hell ket bezañ andiuzet

en: This label is already used
br: En implij eo ar skridennad-se endeo

en: This level is to be used with care. It makes your system more easy to use,
    but very sensitive. It must not be used for a machine connected to others
    or to the Internet. There is no password access.
br: Ret eo implijout al live-mañ gant evezh. Ober a ra d'ho reizhiad bezañ
    aesoc'h da implijout, hogen kizidig-tre : arabat e implj evit un ardivink
    kevreet ouzh lod all pe ouzh ar genrouedad. N'eus ket a haeziñ dre dremenger.

en: This machine
br: Ar reizhiad-mañ

en: This package loads the selected keyboard map as set in
    /etc/sysconfig/keyboard.  This can be selected using the kbdconfig utility.
    You should leave this enabled for most machines.
br: Ar pakad-mañ a garg ar stokellaoueg diuzet evel termenet e
    /etc/sysconfig/keyboard. Dre ar maveg kbdconfig e c'hell bezañ diuzet
    kement-se. Gwell deoc'h leuskel se gweredekaet war darn vuiañ an ardivinkoù.

en: This package must be upgraded.
    Are you sure you want to deselect it?
br: Bremanaet e tle bezañ ar pabak-mañ
    Ha sur oc'h e mennit e ziuzañ ?

en: This partition can't be used for loopback
br: N'heller ket implijout ar parzhadur-mañ evit saveteiñ

en: This password is too short (it must be at least %d characters long)
br: Re eeun eo an tremenger-se (%d arouezenn a zo ret d'an nebeutañ)

en: This password is too simple
br: Re eeun eo an tremeger

en: This user name has already been added
br: En implij eo an anv arveriad-se endeo

en: Thursday
br: Yaou

en: Time remaining
br: Amzer a chom

en: Timezone
br: Takad-eur

en: Timezone - DrakClock
br: Takad-eur - DrakClock

en: To have more partitions, please delete one to be able to create an extended partition
br: Evit kaout muioc'h a barzhadurioù, lamit unan evit ma c'hellot krouiñ ur parzhadur astennet mar plij

en: To print on a NetWare printer, you need to provide the NetWare print server name (Note! it may be different from its TCP/IP hostname!) as well as the print queue name for the printer you wish to access and any applicable user name and password.
br: Evit moullañ war ur voullerez NetWare eo ret deoc'h pourvezañ anv ar
    servijer moullañ NetWare (Ho evezh ! Disheñvel e c'hell bezañ diouzh e
    anv ostiz TCP/IP !) kement hag anv ar steud moullañ evit ar voullerez
    a glaskit tizhout ha ne vern pe anv arveriad ha tremenger en implij.

en: To print to a SMB printer, you need to provide the SMB host name (Note! It may be different from its TCP/IP hostname!) and possibly the IP address of the print server, as well as the share name for the printer you wish to access and any applicable user name, password, and workgroup information.
br: Evit moullañ war ur voullerez SMB eo ret deoc'h pourvezañ
    anv an ostiz SMB (Ho evezh ! Disheñvel e c'hell bezañ diouzh
    e anv ostiz TCP/IP !) ha marteze chomlec'h IP ar servijer moullañ,
    kement hag anv rannet ar voullerez a glaskit tizhout ha ne vern pe
    ditour a anv arveriad, tremenger ha strollad labour en implij.

en: Toggle between flat and group sorted
br: Gwintañ etre kompez ha rummet dre strollad

en: Toggle to expert mode
br: Tremen er mod mailh

en: Toggle to normal mode
br: Tremen er mod boas

en: Tonga
br: Inizi Tonga

en: Total size: %d / %d MB
br: Ment hollek : %d / %d Mo

en: Trying to rescue partition table
br: O klask assevel an daolenn barzhañ

en: Tuesday
br: Meurzh

en: Tunisia
br: Tunizi

en: Turkey
br: Turki

en: Turkish (modern "Q" model)
br: Turkek (arnevez doare "Q")

en: Turkish (traditional "F" model)
br: Turkek (hengounel doare "F")

en: Tvcard
br: Kartenn skinwell

en: Type
br: Seurt

en: Type:
br: Seurt :

en: UK keyboard
br: Stokellaoueg RU

en: URL should begin with 'ftp:' or 'http:'
br: « http: » pe « ftp: » a zlefe bezañ ar proksi

en: US keyboard
br: Stokellaoueg SUA

en: US keyboard (international)
br: Stokellaoueg SUA (etrevroadel)

en: USB controllers
br: Kartennoù USB

en: USB printer
br: Mouluriez USB

en: USB printer #%s
br: Moullerez USB #%s

en: Uganda
br: Ouganda

en: Ukraine
br: Ukren

en: Ukrainian
br: Ukrainiek

en: Unable to fork: %s
br: N'eo ket fork: %s

en: Undo
br: Dizober

en: Uninstall
br: Distaliañ

en: United Kingdom
br: Rouantelezh Unanet

en: United States
br: Amerika

en: Universal
br: Hollvedel

en: Unknown
br: Anavez

en: Unknown Model
br: Gobari anavez

en: Unknown driver
br: Mollad anavez

en: Unknown model
br: Gobari anavez

en: Unknown/Others
br: Anavez/All

en: Unknown|Generic
br: Anavez|Rummel

en: Unmount
br: Divarc'hañ

en: Up
br: Sevel

en: Upgrade
br: Bremanaat

en: Upgrade %s
br: Bremanaat %s

en: Uruguay
br: Ourougwae

en: Use Unicode by default
br: Implijit Unicode dre ziouer

en: Use Xinerama extension
br: Implijit Xinemara

en: Use ``%s'' instead
br: Grit kentoc'h gant ``%s''

en: Use ``Unmount'' first
br: Implijit ``Divarc'hañ'' da gentañ

en: Use fdisk
br: Implijit fdisk

en: Use for loopback
br: Implij da saveteiñ

en: Use libsafe for servers
br: Implijit libsafe gant ar servijer

en: User
br: Arveriad

en: User :
br: Arveriad :

en: User name
br: Anv arveriad

en: User umask
br: Umask ar arveriad

en: Username
br: Anv arveriad

en: Users
br: Arveriadioù

en: Uzbek (cyrillic)
br: Ouzbek (lizherenneg ar ruseg)

en: Uzbekistan
br: Ouzbekistan

en: Various
br: A bep sort

en: Vatican
br: Vatikan

en: Vendor
br: Gwerzher

en: Version:
br: Stumm :

en: Vertical refresh rate
br: Feur freskaat a-serzh

en: Video mode
br: Mod video

en: Videocard
br: Kartenn video

en: Vietnamese "numeric row" QWERTY
br: Yezh ar Viet-Nam QUERTY "linenn sifroù"

en: View Configuration
br: Sell ouzh gefluniadur

en: Virgin Islands (U.S.)
br: Iniz Gwerc'hez

en: Wait please
br: Gortoz mar plij

en: Warning
br: Ho evezh

en: Web Server
br: Servijer Web

en: Webcam
br: Webkam

en: Webmin Service
br: Servijer Webmin

en: Wednesday
br: Merc'her

en: Welcome To Crackers
br: Bezit deuet mat, preizherien !

en: Welcome to %s
br: Degemer e %s

en: Welcome to the operating system chooser!
    
    Choose an operating system from the list above or
    wait for default boot.
br: Degemer mat en dibaber reizhiad oberian~ !
    
    Dibabit an dibaber reizhiad pe
    gortozit

en: West Europe
br: Europa-Heol

en: What
br: Petra

en: What type of partitioning?
br: Peseurt eo ar parzhadur ?

en: Wheel
br: Rodel

en: When
br: Pa

en: Where
br: Pelec'h

en: Where do you want to install the bootloader?
br: Pelec'h e mennit staliañ ar c'harger loc'hañ ?

en: Where do you want to mount %s?
br: Pelec'h e mennit marc'hañ an %s ?

en: Where do you want to mount device %s?
br: Pelec'h e mennit marc'hañ an drobarzhell %s ?

en: Where do you want to mount the loopback file %s?
br: Pelec'h e mennit marc'hañ ar restr saveteiñ %s ?

en: Which %s driver should I try?
br: Pe sturier %s a zlefen amprouiñ ?

en: Which disk do you want to move it to?
br: Da beseurt pladenn e mennit dilec'hiañ ?

en: Which filesystem do you want?
br: Pe seurt reizhiad restroù a vennit ?

en: Which is your timezone?
br: Pe seurt a vo ho takad-eur ?

en: Which of the following is your ISDN card?
br: Pehini eo ho c'hartenn ISDN ?

en: Which protocol do you want to use?
br: Pe seurt komenad a vennit imlijout ?

en: Which sector do you want to move it to?
br: Da beseurt rann e mennit dilec'hiañ ?

en: Which type of entry do you want to add?
br: Pe seurt enmont a vennit ouzhpennañ

en: Which username
br: Peseurt anv

en: With X
br: Gant X

en: Wizard
br: Skoazeller

en: Workgroup
br: Strollad labour

en: X server
br: servijer X

en: XFree %s with 3D hardware acceleration
br: XFree %s gant 3D

en: XFree configuration
br: Staliadur XFree86

en: XFree86 driver: %s
br: Sturier XFree86 : %s

en: XFree86 server: %s
br: Servijer XFree86 : %s

en: Xinetd Service
br: Servijer xinetd

en: YES
br: YA

en: YOUR TEXT HERE
br: Ho'ch testenn amañ

en: Yemen
br: Ihlemeñ

en: Yes
br: Ya

en: You can't install the bootloader on a %s partition
br: Ne mennit ket staliañ ar c'harger loc'hañ war ur parzhadur %s

en: You can't select/unselect this package
br: N'hellit ket diuz/andiuz ar pakad-mañ

en: You can't unselect this package. It is already installed
br: N'hellit ket andiuz ar pakad-mañ. Staliet eo endo

en: You can't unselect this package. It must be upgraded
br: N'hellit ket andiuz ar pakad-mañ. Ret eo dezhañ bezañ bremanaet

en: You don't have a swap partition.
    
    Continue anyway?
br: N'hoc'h eus ket a barzhadur disloañ
    
    Kenderc'hel evelato ?

en: You have a hole in your partition table but I can't use it.
    The only solution is to move your primary partitions to have the hole next to the extended partitions.
br: Un toull a zo en ho taolenn barzhañ hogen n'hellan ket e implijout.
    Fiñval ar parzhadurioù kentañ derez evit ma vo an toull stok ouzh ar parzhadurioù astennet eo an diskoulm

en: You have one big Microsoft Windows partition.
    I suggest you first resize that partition
    (click on it, then click on "Resize")
br: Unan barzhadur Microsoft Dos/Windows bras hoc'h eus.
    Aliañ a ran ouzoc'h adventañ ar parzhadur-se
    (klikit warni, da c'houde klikit war "Adventañ")

en: You may now provide options to module %s.
    Options are in format ``name=value name2=value2 ...''.
    For instance, ``io=0x300 irq=7''
br: Bremañ e c'hellit pourvezañ e zibarzhoù d'ar mollad %s.
    Diouzh ar furmad ``anv=talvoud anv2=talvoud2...'' eo an dibaboù.
    Da skouer, ``io=0x300 irq=7''

en: You must have a root partition.
    For this, create a partition (or click on an existing one).
    Then choose action ``Mount point'' and set it to `/'
br: Ret eo deoc'h kaout ur parzhadur gwrizienn.
    Evit se, krouit ur parzhadur (pe glikit war unan a zo c'hoazh).
    Da c'houde dibabit an ober ``Poent marc'hañ'' ha lakait anezhañ da `/'

en: You must specify a root partition
br: Ret eo deoc'h kaout ur parzhadur gwrizienn

en: You need to reboot for the partition table modifications to take place
br: Ret eo deoc'h adloc'hañ evit ma talvezo kemmoù an daolenn barzhañ

en: You'll need to reboot before the modification can take place
br: Ret e vo deoc'h adloc'hañ a-raok ma talvezo ar c'hemm

en: Your choice? (0/1, default `%s')
br: Ho tibab ? (0/1, « %s » dre ziouer)

en: Your choice? (default %s)
br: Ho tibab ? (%s dre ziouer)

en: Your choice? (default `%s'%s)
br: Ho tibab ? (« %s » %s dre ziouer)

en: Your printer model
br: Gobari ar voullerez

en: Yugoslavian (latin)
br: Yougoslaviek (latin)

en: Zambia
br: Zambi

en: Zeroconf Host name
br: Anv ostiz Zeroconf

en: [keyboard]
br: [stokellaoueg]

en: _: load here is a noun, the load of the system
    Load
br: Samm

en: _:this is the /var/log/messages log file
    Messages
br: Kemenandoù

en: _:this is the user.log log file
    User
br: Arveriad

en: a number
br: ur niverenn

en: activated
br: bevaatet

en: apmd is used for monitoring battery status and logging it via syslog.
    It can also be used for shutting down the machine when the battery is low.
br: servijout a ra apmd evit evezhiañ stad an daspugner hag he enrollañ dre syslog.
    Gallout a ra ivez servijout da lazhañ an ardivink pa vez izel an daspugner.

en: authentication
br: dilesadur

en: average
br: well-wazh

en: browse
br: ergerzhet

en: burner
br: engraver

en: busmouse
br: Logodenn bus

en: choose image file
br: Dibabit ur restr skeudenn

en: chunk size
br: ment diaoz

en: configured
br: kefluniet

en: consolehelper missing
br: consolehelper mank

en: cpu #
br: kewerier #

en: cron is a standard UNIX program that runs user-specified programs
    at periodic scheduled times. vixie cron adds a number of features to the basic
    UNIX cron, including better security and more powerful configuration options.
br: Ur goulev standard UNIX eo cron evit seveniñ goulevioù diouzh c'hoant an
    arveriaded da goulzoù mareadek steuñvaet. vixie cron a ouzhpenn kalzig a arc'hweloù
    d'ar cron UNIX diazez, en o zouez surentez ha dibarzhoù kefluniañ gwelloc'h.

en: daily
br: d'ar pemdez

en: default
br: dre ziouer

en: device
br: trobarzhell

en: dhcpd Config...
br: kefluniañ dhcpd ...

en: dhcpd Server Configuration
br: Kefluniadur ar servijer dhcpd

en: disabled
br: diweredekaet

en: done
br: graet

en: down
br: izel

en: error unmounting %s: %s
br: fazi en ur zivarc'hañ %s : %s

en: hard disk model
br: Gobari ar bladenn

en: high
br: uhel

en: important
br: a-bouez

en: kdesu missing
br: kdesu mank

en: level
br: live

en: lpd is the print daemon required for lpr to work properly. It is
    basically a server that arbitrates print jobs to printer(s).
br: An diaoul moullañ ret evit ma dafez en-ro reizh lpr eo lpd. Dre vras
    ez eo ur servijer a vera dleadoù moullañ evir ar voullerez(ed).

en: maybe
br: marteze

en: mkraid failed
br: mkraid sac'het

en: mkraid failed (maybe raidtools are missing?)
br: mkraid sac'het (raidtools a vank emichañs ?)

en: mount failed:
br: marc'hañ sac'het :

en: must have
br: a rankfec'h kaout

en: network printer port
br: Porzh ar voullerez rouedad

en: new
br: nevez

en: nice
br: brav

en: no
br: n'eo ket

en: none
br: ebet

en: not configured
br: n'eo ket kefluniet

en: not enough room in /boot
br: re bihan eo /boot

en: omit raid modules
br: raid ebet

en: omit scsi modules
br: scsi ebet

en: on channel %d id %d
br: war ganol %d Nn %d

en: partition %s
br: parzhadur %s

en: primary
br: kentañ

en: remote
br: a-bell

en: restrict
br: strishaat

en: search
br: klask

en: secondary
br: eil derez

en: serial
br: a-steud

en: server
br: servijer

en: simple
br: eeun

en: text width
br: Lec'hed ar testenn

en: the vendor name of the device
br: anv gwerzher an drobarzhell

en: type: %s
br: seurt : %s

en: type: fat
br: seurt : pounner

en: type: thin
br: seurt : skanñ

en: unknown
br: anavez

en: up
br: uhel

en: use dhcp
br: implijit dhcp

en: use pppoe
br: implijit pppoe

en: use pptp
br: implijit pptp

en: very nice
br: brav-tre

en: with /usr
br: gant /usr

en: yes
br: ya
